RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koronawirus w Warszawie i na Mazowszu. Raport 3.07 – połowa zakażonych wyzdrowiała

Ponad połowa zakażonych koronawirusem na Mazowszu osób wyzdrowiała (fot. Jaap Arriens/NurPhoto via Getty Images)

W ciągu minionej doby na Mazowszu potwierdzono 45 przypadków zakażeń koronawirusem – podała Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. Znacznie większy wzrost odnotowano w przypadku ozdrowieńców: 76 kolejnych osób pokonało Covid-19. W całym województwie jest ich już łącznie 2577, a zakażeń – 5088. Zmarło kolejnych kilku zakażonych.

Kto w II turze zagłosuje bez kolejki? Jest projekt rozporządzenia

W celu ograniczenia ryzyka zakażenia koronawirusem w lokalach wyborczych 12 lipca w pierwszej kolejności obsługiwane mają być m.in. osoby powyżej...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Poprzednio o ostatnich ofiarach śmiertelnych wojewódzki sanepid informował w środę, gdy potwierdzono aż dziewięć zgonów. W czwartek nie odnotowano przypadków śmiertelnych, w piątek były to trzy osoby. Łącznie od początku epidemii z powodu Covid-19 zmarło na Mazowszu już 343 osoby.

W województwie w ciągu doby przybyło 76 kolejnych ozdrowieńców, co oznacza, że łącznie jest to już 2577 osób. To ponad połowa odnotowanych zakażeń w regionie.

15 z 39 potwierdzonych w ostatnich godzinach infekcji wirusem SARS-CoV-2 przypada na stolicę, gdzie liczba zakażeń wzrosła tym samym do 1646. Na Mazowszu laboratoryjnie potwierdzono w sumie 5088 przypadków zakażeń.

W skali kraju od początku epidemii pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych potwierdzono 35 146 (wzrost o 371 w czwartek) zakażeń koronawirusem; zmarło dotąd 1492 osób.

Sanepid zaznacza, że nie wszyscy pacjenci wymagają hospitalizacji i leczą się w izolacji. Według czwartkowych danych dla Mazowsza, w kwarantannie domowej przebywa 18 898 osób. W celu wykluczenia zakażenia hospitalizowanych jest 469 osób. 40 pacjentów skierowano do izolatorium, a 1820 objęto nadzorem epidemiologicznym.

źródło:
Zobacz więcej