RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koronawirus w Korei Północnej: jednoznaczna deklaracja Kim Dzong Una

(Kim wezwał społeczeństwo do utrzymywania „maksymalnej czujności” fot. Reuters/KCNA)

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un podczas posiedzenia biura politycznego Partii Robotniczej KRLD oświadczył, że jego kraj obronił się przez pandemią koronawirusa. Północnokoreański rząd do tej pory nie zgłosił oficjalnie ani jednego przypadku zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Kim Dzong Un walczy o życie? Sprzeczne pogłoski o stanie zdrowia dyktatora

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un ma znajdować się „w poważnym stanie” po przebyciu operacji – poinformowała amerykańska stacja telewizyjna...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

– Całkowicie zapobiegliśmy rozprzestrzenianiu się koronawirusa i utrzymaliśmy stabilną sytuację epidemiologiczną pomimo światowego kryzysu zdrowotnego – powiedziała Kim Dzong Un, cytowany przez oficjalną agencję północnokoreańską KCNA.

Przywódca Korei Płn. przestrzegł jednak przed samozadowoleniem lub lekceważeniem walki z epidemią i wezwał społeczeństwo do utrzymywania „maksymalnej czujności”.

Światowa Organizacja Zdrowia informuje, że w komunistycznej Korei otwarte są szkoły, ale utrzymany jest zakaz publicznych zgromadzeń, wprowadzono też obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych.

Ministerstwo zdrowia KRLD podało, że wszystkie 922 osoby poddane do tej pory testom na obecność koronawirusa uzyskały wynik negatywny. Resort podkreśla, że na bieżąco monitorowany jest stan zdrowia wszystkich osób, pracujących w portach morskich i na granicach lądowych.

źródło:

Zobacz więcej