RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Trzaskowski na Marszu Niepodległości? Jest reakcja organizatora

– Pójdę, jeśli Marsz nie będzie wykorzystywany politycznie – tłumaczył kandydat KO (fot. PAP/Tomasz Gzell)

„Marsz Niepodległości jest wydarzeniem dla wszystkich patriotów. Jak już Pan Trzaskowski będzie stawiał Polskę na pierwszym miejscu, a nie Niemcy – to serdecznie zapraszam” – napisał prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz.

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

To reakcja na wypowiedź kandydata KO na prezydenta, który oświadczył, że pójdzie na Marsz Niepodległości, „jeśli nie będzie wykorzystywany politycznie”.

We wcześniejszych dniach inni politycy Platformy Obywatelskiej również bez ostrych emocji wypowiadali się o tym wydarzeniu i stronili od słów krytyki. Bąkiewicz ostrzegał, że jest to jedynie przedwyborcza strategia i apelował, by nie głosować na Rafała Trzaskowskiego. Z kolei wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz, który jako prezes Młodzieży Wszechpolskiej bywał w przeszłości na wielu marszach 11 listopada, w rozmowie z portalem tvp.info przypomniał, że w czasie rządów Platformy Obywatelskiej Marsz Niepodległości był regularnie pacyfikowany. Uczestników wydarzenia nachodzili policjanci, a w kontrolowanych przez Platformę mediach mówiono o nich, że są faszystami.

źródło:
Zobacz więcej