RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Znaleziono niewidziane gatunki wodne. „To nie są meduzy”

Zwierzęta te poprawiają czystość środowiska (fot. Facebook/GOB Menorca)

Saplidę – przezroczyste zwierzę wodne – złowiono u wybrzeży hiszpańskiej wyspy Minorka. „Mimo podobieństwa do meduz te stworzenia nie są groźne dla ludzi” – napisał na Facebooku rzecznik stowarzyszenia ekologów GOB Menorca. O znalezisku zrobiło się głośno z powodu rozmiarów stworzenia.

Setki rozgwiazd wzdłuż plaży [WIDEO]

Setki rozgwiazd dotarły wraz z falami do plaż w Karolinie Południowej. Zauważyli je w ostatnich dniach mieszkańcy miasta Myrtle Beach. Według...

zobacz więcej

„Saplidy nie mają macek, są nieszkodliwe i bardzo delikatne. Jeśli kiedykolwiek je spotkasz, nie przeszkadzaj. (...) Możesz cieszyć się obserwowaniem ich powolnych ruchów pod wodą z bezpiecznej odległości” – wyjaśnił ekolog. Zwrócił uwagę, że w innym wypadku można nieumyślnie zrobić im krzywdę.

Te zwierzęta wodne można spotkać pojedynczo, jak również skupione w wielkich koloniach, które rozciągają się nawet na 1,5 km długości.

Salpidy w naturalny sposób poprawiają czystość środowiska. Pochłaniają wielkie ilości dwutlenku węgla, który następnie wydalają z organizmu w postaci odchodów. W ciągu jednej nocy średnia kolonia eliminuje 4 tys. ton dwutlenku węgla.

źródło:
Zobacz więcej