RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Śmierć w urzędzie. „Powiązany z PO prezydent Inowrocławia wykorzystuje tragedię”

Do wymiany zdań pomiędzy prezydentem a radnym Inowrocławia doszło na Facebooku (fot. PAP/Tytus Żmijewski; Facebook/Ryszard Brejza)

Do dramatycznych chwil doszło w czwartek w Urzędzie Miasta Inowrocławia, gdzie zasłabł i zmarł jeden z mieszkańców. Konferencja prasowa, która niedługo potem odbyła się przed urzędem, zbulwersowała prezydenta miasta Ryszarda Brejzę, czemu dał wyraz w mediach społecznościowych. Radny Damian Polak (Zjednoczona Prawica) odpowiedział, że uczestnicy zgromadzenia nie wiedzieli o tragedii, a prezydent wykorzystuje śmierć inowrocławianina do celów politycznych.

„Klaun ze Szczecina”. W sieci burza po ataku Nitrasa na wiceministra

Bliski współpracownik Rafała Trzaskowskiego zaatakował posłów PiS próbujących wejść na konferencję prezydenta Warszawy na terenie oczyszczalni...

zobacz więcej

„To był dla wielu z nas, pracowników obu urzędów wstrząs. Doskonale nam znany mieszkaniec, realizator wielu przedsięwzięć, na korytarzu stracił nagle przytomność. Prowadzona w naszej obecności przez kilkadziesiąt minut akcja reanimacyjna nie powiodła się. Krótko po tym, kilkanaście metrów od tego miejsca, wojewoda z grupką działaczy PiS urządzili sobie lekcję szczucia... przeciwko mnie. Dziennikarze TVP, radia publicznego... No cóż, można powiedzieć, takie życie, wybory, ale ja czuję jakiś dyskomfort, niesmak...” – czytamy na profilu Ryszarda Brejzy na Facebooku.

W komentarzu pod swoim wpisem prezydent Inowroclawia zamieścił też zdjęcie uczestników konferencji. „Tu stała karetka, wkrótce pojawili się ci panowie” – napisał.

Damian Polak, inowrocławski radny ze Zjednoczonej Prawicy, który brał udział w spotkaniu przed urzędem, szybko odpowiedział na zarzuty Ryszarda Brejzy.

„Powiązany z Platformą Obywatelską Prezydent Inowrocławia w obrzydliwy sposób wykorzystuje tragedię do ataku na działaczy Zjednoczonej Prawicy i mediów publicznych. (...) Wyrazy współczucia dla rodziny tego Pana, o jego śmierci nie wiedzieliśmy, konferencję mieliśmy zaplanowaną już kilka dni wcześniej. Pan Prezydent nie poinformował opinii publicznej o tragicznym zdarzeniu, które miało miejsce wcześniej w UM” – napisal na Facebooku. Uczestnicy konferencji mówili o rządowym dofinansowaniu dla miasta i powiatu inowrocławskiego z Funduszu Inwestycji Samorządowych.

źródło:
Zobacz więcej