RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pies zasłabł podczas wycieczki. Na pomoc pospieszyli ratownicy GOPR

Zwierzę opadło z sił i odmówiło dalszej wędrówki (fot. Facebook/GOPR Beskidy)
Zwierzę opadło z sił i odmówiło dalszej wędrówki (fot. Facebook/GOPR Beskidy)

W przypadający w środę Światowy Dzień Psa ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR pomogli czworonogowi, który zasłabł podczas wycieczki w góry. Przyjechali na miejsce prywatnym samochodem i zabrali wyczerpanego psa wraz z jego opiekunkami.

Niedźwiedź zaatakował ludzi na szlaku. Został skazany na śmierć

Władze północnych Włoch poszukują niedźwiedzia, który zaatakował dwie osoby podczas wędrówki. Zwierzę ma zostać zabite. Sprzeciwiają się temu...

zobacz więcej

W środę późnym wieczorem do centrali GOPR w Szczyrku zadzwoniły turystki z nietypowym problemem. „Ze zgłoszenia wynikało, że wybrały się z psem na wycieczkę w kierunku Klimczoka. W drodze powrotnej na czerwonym szlaku na wysokości Sahary pies opadł z sił i odmówił dalszej wędrówki” – czytamy na stronie Grupy Beskidzkiej GOPR na Facebooku.

Dyspozytor poinformował o zgłoszeniu ratowników z sekcji Bielsko-Biała, a ci prywatnym samochodem przyjechali na miejsce i zabrali wyczerpane zwierzę razem z jego opiekunkami. Podwieźli ich pod Dębowiec, gdzie turystki zaparkowały samochód.Internauci w komentarzach apelują, by starannie planować wycieczki z psami. „Pogoda jest ciężka, zmienne ciśnienie, inna wysokość. Jeśli pies jest kanapowcen albo wychodzi na spacer 3xdziennie po 30 min to nawet Klimczok może okazać się problemem” – czytamy.

źródło:
Zobacz więcej