RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Wybuch łodzi z dziećmi na Jeziorze Drwęckim. Są ranni

W czwartek doszło do wybuchu i pożaru łodzi na Jeziorze Drwęckim w Ostródzie. Ogień pojawił się też na sąsiedniej jednostce. Na pokładach było łącznie 13 osób, w tym 11 dzieci, które uczestniczyły w obozie żeglarskim w Piławkach (woj. warmińsko-mazurskie).

Tragedia w Płocku. 82-latka wypadła z okna na 4. piętrze

Z nieustalonych na razie przyczyny na jednym z osiedli mieszkaniowych w Płocku wypadła w czwartek z okna na czwartym piętrze bloku mieszkalnego...

zobacz więcej

Na łodziach, z których jedna była motorowa, a druga żaglowa, było w sumie 11 dzieci w wieku ok. 11-12 lat i dwóch opiekunów. Byli to uczestnicy obozu żeglarskiego z całej Polski stacjonujący w Piławkach.

Ranne zostały cztery osoby. Troje dzieci i jeden opiekun zostali przewiezieni do szpitala. Urazy – jak podano – są bardziej związane z obrażeniami odniesionymi podczas dramatycznej akcji ratunkowej niż z oparzeniami w wyniku pożaru. Pozostałe dzieci znalazły schronienie w marinie, a następnie trafiły do bazy w Piławkach.

Plaga krocionogów w Dąbrowie Górniczej. Czarne wije roznoszą bakterie [WIDEO]

Krocionogi znów opanowały dzielnicę Strzemieszyce w Dąbrowie Górniczej. Szkodniki gnieżdżą się w najmniej spodziewanych miejscach, a ludzie wynoszą...

zobacz więcej

Akcja ewakuacji dzieci z łódek i gaszenia pożaru nie była łatwa. Jedna z płonących łodzi dryfowała w kierunku zatoki, ponieważ przepaliła się cuma. Druga z łódek była natomiast w pobliżu innych żaglówek. Na łódkach były butle gazowe, strażacy musieli je schładzać, by nie dopuścić do eksplozji.

Jak powiedziała rzecznik ostródzkiej policji Anna Balińska, prawdopodobnie zarzewiem ognia mógł być silnik jednej z łodzi.

Informację o tym, że pali się łódź motorowa przy marinie klubu żeglarskiego przy bulwarze Jeziora Drwęckiego w Ostródzie strażacy otrzymali o godz. 16.00.

źródło:
Zobacz więcej