RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

FBI aresztowało przyjaciółkę Epsteina. Miała werbować dzieci

Ghislaine Maxwell była przyjaciółką i długoletnią współpracownicą Jeffreya Epsteina (fot. Joe Schildhorn/Patrick McMullan via Getty Images)

FBI aresztowało długoletnią współpracownicę Jeffreya Epsteina, amerykańskiego miliardera oskarżonego o przestępstwa seksualne. Ghislaine Maxwell jest oskarżana o czynny udział w procederze werbowania nastoletnich dzieci do świadczenia usług seksualnych przedstawicielom biznesowego i politycznego establishmentu. Z ich usług mieli korzystać między innymi Bill Clinton czy brat księcia Karola, książę Andrzej.

Śmierć Jeffreya Epsteina. Ujawniono wyniki sekcji zwłok

Sekcja zwłok wykazała, że amerykański finansista i miliarder Jeffrey Epstein doznał wielu złamań kręgów szyjnych – wynika z informacji przekazanych...

zobacz więcej

Do aresztowania przyjaciółki miliardera dochodzi prawie rok po tym, jak aresztowano jego samego. Zgodnie z aktem oskarżenia Epstein miał w latach 2002-05 ściągać nieletnie dziewczyny do swych rezydencji, m.in. na Manhattanie oraz w Palm Beach na Florydzie. Miał płacić niektórym dziewczynom i swoim współpracownikom za werbowanie kolejnych ofiar.

Esteinowi, który utrzymywał, że jest niewinny, groziło do 45 lat pozbawienia wolności; jego proces miał rozpocząć się w czerwcu 2020 r. Sędzia nie zgodził się na wypuszczenie go za kaucją – choć adwokat Epsteina proponował 100 mln dol. – z obawy o to, że miliarder z łatwością zorganizuje sobie ucieczkę.

W sierpniu, według oficjalnej wersji, Jeffrey Epstein popełnił w celi samobójstwo. Miał 66 lat.

Ghislaine Maxwell jest córką kontrowersyjnego brytyjskiego medialnego magnata i polityka Roberta Maxwella.

Robert Maxwell zginął w niewyjaśnionych okolicznościach podczas rejsu jachtem w w 1991 roku. Jest również bohaterką 4-odcinkowego serialu Netflixa pod tytułem „Obrzydliwie bogaty”.

źródło:
Zobacz więcej