RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nitras zaatakował Kaletę. „Jak trzeba, to jestem z ochrony”

Poseł Sławomir Nitras (KO) naruszył moją nietykalność cielesną – poinformował poseł Sebastian Kaleta (PiS). Poseł Nitras w czwartek zablokował Kalecie możliwość wejścia na konferencję prasową prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

„Pan mówi, że pan jest Polakiem?”. Nitras atakuje mieszkańca Brodnicy

Mieszkaniec Brodnicy (woj. kujawsko-pomorskie) zapytał posła PO Sławomira Nitrasa, czy podoba mu się to, że jeden z sympatyków opozycji krzyczał...

zobacz więcej

RAPORT: KAMPANIA 2020

Posłowie Sebastian Kaleta i Jacek Ozdoba przybyli do oczyszczalni ścieków Czajka w Warszawie, gdzie miała się odbyć konferencja prasowa kandydata na prezydenta Rafała Trzaskowskiego.

Jak mówi w rozmowie z portalem tvp.info Sebastian Kaleta, Sławomir Nitras został wysłany do polityków Zjednoczonej Prawicy, by uniemożliwić im uczestnictwo w konferencji kandydata KO na prezydenta. – Wysłali go po to, żeby w tym czasie przenieść miejsce konferencji – uważa Kaleta.

Jak relacjonuje w rozmowie z tvp.info wiceminister sprawiedliwości, poseł KO złapał go wpół i zaczął siłą ściągać ze schodów.

– Takiej sytuacji nie było w polskim Sejmie od lat. On się naprawdę na mnie rzucił – dodaje.

Kaleta opowiada, że Nitras chodził za nim i Jackiem Ozdobą przez około godzinę. Poseł KO miał mówić do posłów ZP, że nie zepsują eventu Rafała Trzaskowskiego.

– (Nitras – red.) chodził, blokował nas. Godzinę kombinowali, co zrobić, żebyśmy nie weszli na konferencję – dodaje wiceminister.

Ostatecznie, kiedy politycy KO przenieśli konferencję w znacznie oddalone od pierwotnego punktu miejsce, Nitras miał zwrócić się do posłów ZP: „Wy młodzi jesteście, wy się wp***ać musicie nauczyć”.

Nitras atakuje starszego mężczyznę. Zwiefka nawołuje do zamknięcia prezydenta w więzieniu

Poseł KO Sławomir Nitras zaatakował w trakcie wiecu wyborczego jednego ze stronników Andrzeja Dudy. Na nagraniach widać, jak m.in. wyrywa starszemu...

zobacz więcej

Podobnie sytuację relacjonuje w rozmowie z PAP Jacek Ozdoba.

– Pan poseł (Kaleta – red.) próbował wejść na konferencję w celu wysłuchania pana prezydenta, a pan poseł Nitras się na pana posła, ministra Kaletę po prostu rzucił – powiedział Ozdoba.

– Mam świadomość, że pan poseł Nitras naruszył moją nietykalność, że w inny sposób utrudniał nam pracę – ocenił Kaleta. Dodał, że poseł KO rzucał pod ich adresem przekleństwa, kiedy poszli na konferencje prasową. – Ta sprawa powinna zostać skierowana niewątpliwie do komisji etyki poselskiej – oznajmił.

źródło:
Zobacz więcej