RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Hołownia znika z polityki? „Abortował ruch w stanie embrionalnym”

Wybory prezydenckie 2020. Szymon Hołownia (fot. PAP/Andrzej Grygiel)

– Znajomi przesyłają mi wpisy z forów wspierających Szymona Hołownię. Ludzie są tam zawiedzeni. Uwierzyli mu i myśleli, że jest to polityk antysystemowy. Nagle zobaczyli, że na gwizdnięcie i rozkaz poparł wiceszefa Platformy Obywatelskiej – komentuje w rozmowie z portalem tvp.info Tomasz Rzymkowski, poseł PiS. Ocenia, że wspólna konferencja Hołowni i Trzaskowskiego była słabym spektaklem. – Czymś na skraju kabaretu, bo na pewno nie „Mam talent” – mówi.

Narodowcy: Trzaskowski daje kasę komunistom z krwi i kości

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz stwierdził, że jeśli ktoś wierzy, iż Rafał Trzaskowski ma poglądy liberalne...

zobacz więcej

Szymon Hołownia zapowiedział, że w II turze wyborów z pewnością poprze polityka Platformy Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego. – Pospieszył się. Swoim zachowaniem zdradził intencje, które nieprzychylni mu ludzie, tacy jak ja, od początku podnosili. Uważaliśmy, że celem jego startu w wyborach było zebranie jak największej grupy wyborców antysystemowych i przeciwnych dwóm największym blokom politycznym, a potem przekazanie ich Platformie – komentuje Tomasz Rzymkowski.

Polityk podkreśla, że nie wierzy w zapewnienia, iż Hołownia zbuduje jeszcze jakiś ruch obywatelski. Do następnych wyborców zostało przecież co najmniej kilka lat. – Zanim stworzył jeszcze ruch społeczny, już go zaorał. Będzie podobnie jak z Kukizem, który wiemy, jak skończył, mimo że swój sukces osiągnął nawet bez wielkich pieniędzy i wsparcia, jakie miał Hołownia – ocenia poseł PiS.

Hołownia rozważa, jak utrzymać rodzinę

Polityk mówi, że były dziennikarz TVN „abortował swój ruch w stanie embrionalnym”. – Zanim ruch powstał, on już sam dobrowolnie przyłączył się do Platformy Obywatelskiej – stwierdza w rozmowie z portalem tvp.info Rzymkowski.

W zamieszczonym w sieci nagraniu Hołownia przekonuje, że na walkę o Pałac Prezydencki przeznaczył wszystkie pieniądze. – Całe życie zdemolowane przez 6 miesięcy bo wierzyłem, że jesteśmy w stanie tę Polskę zacząć zmieniać – mówi. Przekonuje, że teraz zastanawia się, za co utrzymać rodzinę i jak poukładać sobie życie.

Hołownia: Zagłosuję na Trzaskowskiego, ale bez przyjemności

W II turze wyborów prezydenckich nie zagłosuję na Andrzeja Dudę, co oznacza zagłosowanie na Rafała Trzaskowskiego, ale zrobię to, jak to mówią, bez...

zobacz więcej

– Mówił o nowej sile, ale blefował. Ciężko powiedzieć, czy teraz dołączy do kolegów z PO, czy będzie agitatorem politycznym jako showman, prowadzący teleturnieje czy wróci od pisania książek religijnych – komentuje Rzymkowski. Stwierdza, że to ostatnie zajęcie byłoby najciekawsze, bo jak uważa nasz rozmówca, w debacie telewizyjnej TVP to Hołownia objawił się jako najbardziej antyklerykalny ze wszystkich 11 kandydatów.

„Jak katecheta, który żyje niemoralnie”

Polityk PiS mówi nam, że znajomi przesyłają mu wpisy z forów wspierających Szymona Hołownię. – Ludzie są tam zawiedzeni. Uwierzyli mu i myśleli, że jest to polityk antysystemowy. Nagle zobaczyli, że na gwizdnięcie i rozkaz poparł wiceszefa Platformy Obywatelskiej. Myślę, że Hołownia podważył zaufanie. Nie angażował się wcześniej w aktywną politykę ani nie był uczestnikiem życia politycznego. Jego zachowanie zrazi wyborców, bo pokazuje im, że gdy tylko ktoś wchodzi do gry, od razu może być aż tak cyniczny jak Szymon Hołownia – stwierdza Rzymkowski.

Polityk PO rozmawiał z Obamą. „Za jego kadencji opowiadali o bigosie i wierności żon”

Rafał Trzaskowski poinformował, że rozmawiał telefonicznie z Barackiem Obamą. – To nie ta liga. Prezydent Andrzej Duda odwiedził Donalda Trumpa, bo...

zobacz więcej

– Szymon Hołownia szedł na fali sprzeciwu wobec polityków, którzy są obłudni i chwilę po zamknięciu lokali wyborczych jasno stanął u boku Trzaskowskiego. Te 4 punkty programowe, których niby zażądał Hołownia, to śmiech na sali. Jego wyborcy przecież nie z powodu tych 4 punktów poszli na niego zagłosować – ocenia Rzymkowski.

Jak zaznacza jednak, gdy w sztabie Hołowni zobaczył nazwiska Jacka Cichockiego (byłego współpracownika Donalda Tuska) czy generała Mirosława Różańskiego (z wieloletnią karierą w PZPR) od razu wiedział, czego się spodziewać.

źródło:
Zobacz więcej