RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Potężny wybuch w rafinerii. Część konstrukcji runęła. Są ofiary

Zaraz po eksplozji w rafinerii w stolicy legislacyjne RPA zawyły syreny (fot. Misha Jordaan/Gallo Images via Getty Images)

Co najmniej dwie osoby zginęły, a siedem zostało rannych w wyniku ogromnej eksplozji w rafinerii ropy naftowej firmy Astron w Kapsztadzie w Republice Południowej Afryki. Ogień został opanowany. Trwa badanie zniszczeń poniesionych w wyniku wybuchu.

Ogromny pożar magazynu pod Paryżem. Strażacy prowadzą działania

Ogromny pożar w magazynie tekstyliów w mieście Aubervilliers na północ od Paryża. Ogień był tak intensywny, że czarne kłęby dymu były widoczne...

zobacz więcej

Zaraz po eksplozji w rafinerii w stolicy legislacyjne RPA zawyły syreny. Jak podaje News24, zmarłe osoby to kobieta i mężczyzna, natomiast ranni zostali czterej mężczyźni i trzy kobiety.

Firma wydała oświadczenie w sprawie zdarzenia. „Astron Energy w Południowej Afryce może potwierdzić wypadek, do którego doszło w rafinerii Milnerton 2 lipca” – podano w komunikacie. Częściowo zawalił się fragment rafinerii.

Jak zapewniono w oświadczeniu, firma „Astron Energy natychmiast aktywowała swoje procedury reagowania kryzysowego i powiadomiła odpowiednie władze”. Dodano, że „pożar został powstrzymany, a elektrownia jest teraz stabilna. Naszym priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim na miejscu”.

źródło:
Zobacz więcej