RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Okradli 83-latkę, podając się za pracowników wodociągów

Policja apeluje o ostrożność (fot. Shutterstock/Soft Light)

Policjanci z Radomia szukają oszustów, którzy podając się za pracowników wodociągów, okradli 83-letnią kobietę. Seniorka straciła swoje oszczędności – poinformowała w czwartek Justyna Leszczyńska z radomskiej komendy policji.

Kości w rzece, prawdopodobnie ludzkie. Przerażające znalezisko grupy nastolatków

Śledczy badają sprawę odnalezienia kości, prawdopodobnie ludzkich, w rzece Sole w Oświęcimiu. Natrafiła na nie grupa nastolatków, którzy wybrali...

zobacz więcej

W środę dwóch mężczyzn zapukało do drzwi mieszkanki osiedla Nad Potokiem w Radomiu. – Podając się za pracowników wodociągów i pod pretekstem sprawdzenia instalacji, weszli do mieszkania 83-latki. Jeden z nich, wykorzystując nieuwagę kobiety, zabrał z szafki pieniądze – przekazała Leszczyńska.

Policja apeluje o ostrożność przy wpuszczaniu do domu nieznajomych osób, którzy mówią, że są przedstawicielami różnych instytucji, firm, administracji budynków czy inkasentami. – Zawsze prośmy o okazanie legitymacji bądź sprawdźmy to telefonicznie. W tego typu sytuacjach możemy również poprosić życzliwego sąsiada o pomoc, aby towarzyszył nam podczas takiej wizyty – powiedziała Leszczyńska.

źródło:

Zobacz więcej