RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kontrola w stołecznym ratuszu. Chodzi o wypadek autokaru

Poseł Soin: Największa grupa, która interweniuje i zgłasza dotyczy kierowców (fot. PAP/Paweł Supernak)

W Zarządzie Transportu Miejskiego w Warszawie trwa kontrola posłów Prawa i Sprawiedliwości. Wiąże się ona z wypadkiem autobusu miejskiego, który tydzień temu spadł z wiaduktu na moście Grota-Roweckiego. Kierowca pojazdu prowadził pojazd pod wpływem amfetaminy.

Kontrowersje wokół niemieckiej firmy autobusowej. Interwencja posłów Lewicy

W związku z czwartkowym wypadkiem Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur rozpoczął kontrole krzyżowe w firmach realizujących przewozy...

zobacz więcej

Jak powiedziała mediom posłanka PiS Agnieszka Soin, politycy PiS dostali wiele zgłoszeń o nieprawidłowościach, głównie od strony pracowników ZTM.

– Nie są przestrzegane warunki BHP, nie są stosowane odpowiednio procedury i regulaminy. Będziemy wnioskować do odpowiednich instytucji w celu wyjaśnienia tych zgłoszeń. Największa grupa, która interweniuje i zgłasza dotyczy kierowców – powiedziała Soin.

– Posłowie PiS-u oczekują odpowiedzi na konkretne pytania. Pytania dotyczyły tego, czy kierowcy pracujący w miejskich zakładach autobusowych pracują jednocześnie na inne zmiany w firmach podwykonujących, między innymi w firmie Mobilis, Arriva. Czy nie mamy tu do czynienia z sytuacją, w której ci kierowcy pracują po 16 godzin na dobę – podkreślał z kolei Paweł Lisiecki.

Tydzień temu miejski autobus przegubowy linii 186 przebił barierki na trasie S8 i spadł z wiaduktu nad Wisłostradą. Jedna osoba zginęła, a 22 zostały ranne.

Kierowca, który prowadził autobus będąc pod wpływem amfetaminy, został aresztowany na trzy miesiące. Prokuratura postawiła mu m.in. zarzut sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym. Mężczyźnie grozi kara 15 lat pozbawienia wolności.

Z danych zgromadzonych w trakcie śledztwa wynika, że Tomasz U. od listopada 2014 r. do marca 2018 r. był 13-krotnie karany za wykroczenia w ruchu drogowym, w tym za przekroczenie prędkości, niestosowanie się do znaków i sygnałów drogowych.

źródło:
Zobacz więcej