RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prezydent: Nie wolno oddać władzy kłamcom i złodziejom

Jak podkreślił w czwartek prezydent Andrzej Duda, chciałby, „żeby Polska rozwijała się tak, jak rozwija się w Stargardzie”. (fot. PAP/Marcin Bielecki)
Jak podkreślił w czwartek prezydent Andrzej Duda, chciałby, „żeby Polska rozwijała się tak, jak rozwija się w Stargardzie”. (fot. PAP/Marcin Bielecki)

Kłamcom i złodziejom mówimy „nie”; nie wolno z powrotem oddać władzy tym, którzy podnosili podatki i wiek emerytalny wbrew protestom społecznym – powiedział prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Stargardu Szczecińskiego w województwie zachodniopomorskim.

Ministerstwo Rozwoju: do firm trafiło już 105 mld zł pomocy

Do firm w ramach pomocy w utrzymaniu miejsc pracy trafiło już 105 mld zł – podało Ministerstwo Rozwoju. Podkreślono, że stało się tak dzięki...

zobacz więcej

RAPORT: KAMPANIA 2020

Jak podkreślił, chciałby, „żeby Polska rozwijała się tak, jak rozwija się w Stargardzie”. Duda pogratulował mieszkańcom „rozwoju miasta, estetyki budynków i jednego z najpiękniejszych miast”.

Jak zaznaczył, „dzięki determinacji i tarczy antykryzysowej udało się przetrwać epidemię koronawirusa”. – Podjęliśmy decyzję, żeby miliardy złotych zostały wpompowane w polską gospodarkę, aby ocalić miejsca pracy, aby nie pozwolić młodym wyjeżdżać z Polski – powiedział Duda.

Wyraził nadzieję, że „takie projekty jak dodatek solidarnościowy wesprą ludzi, którzy stracili pracę i szybko ją znajdą”. – Dzięki tym działaniom gospodarka będzie się odradzała – ocenił.

– Kryzys nie dotknął w większym stopniu naszej gospodarki. Ogromnie się cieszę, bo chcę, żeby Polska się rozwijała ambitnie i żebyśmy rozwijali inwestycje lokalne i te wielkie jednocześnie. Nie jedne kosztem drugich. Dosyć takie dziadowskiego myślenia – mówił Duda.

Szynkowski vel Sęk: Polacy uznają tę prezydenturę za wiarygodną

Wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk ma nadzieję, że prezydent Andrzej Duda podczas wyborów 12 lipca zdobędzie w Wielkopolsce...

zobacz więcej

– Trzeba po raz kolejny powiedzieć „do widzenia”. Mamy dosyć tych, którzy podnosili wiek emerytalny. Nigdy więcej nie pchać się do władzy w Polsce. Po to, żeby kraść 50 mld zł z VAT-u rocznie? Po to chcą się dopchać do władzy, żeby ktoś nas okradał? Złodziejom i tym, którzy złodziejom sprzyjali, mówimy „nie” – powiedział prezydent.

Podkreślił, że „pieniądze są zbyt cenne, zbyt ciężko Polacy pracują, zbyt wiele wysiłku włożyliśmy w ciągu piąciu lat, żeby żyło się lepiej – żeby teraz dać to z powrotem dla tych, którzy podnosili podatki, VAT i wiek emerytalny wbrew protestom i wnioskom o referendum”.

– „Nie” dla kłamców, kłamcom nie wolno z powrotem oddać władzy, bo raz już oszukali – zaznaczył prezydent.

źródło:
Zobacz więcej