RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Sprawna ekipa, objeżdżają całą gminę”. Kolejne plakaty zerwane [WIDEO]

Dwie dziewczyny i chłopak zrywają baner, a następnie odjeżdżają samochodem. Wandale mieli pecha – ich działanie zarejestrowały kamery monitoringu na posesji jednego z mieszkańców Nowej Wsi w powiecie pruszkowskim. – To zorganizowana ekipa, objeżdżają całą gminę – mówi portalowi tvp.info mężczyzna. Sprawa została już zgłoszona policji.

„Cmentarzysko banerów” Dudy. Protest w Łomiankach

W podwarszawskich Łomiankach odbył się protest zwolenników Andrzeja Dudy. Jego uczestnicy stworzyli symboliczne „cmentarzysko” zniszczonych banerów...

zobacz więcej

RAPORT: KAMPANIA 2020

To kolejny przypadek niszczenia materiałów wyborczych prezydenta Andrzeja Dudy. Jak się okazuje, nie pierwszy także w gminie Michałowice, gdzie położna jest Nowa Wieś. Policja potwierdza, że otrzymała już trzy zgłoszenia w tej sprawie.

Na nagraniu z monitoringu widać, jak w ciągu kilku sekund trzy osoby z wprawą odcinają baner z ogrodzenia, a następnie wsiadają do podjeżdżającego auta i oddalają się z miejsca zdarzenia. Wszystko trwa dosłownie kilka sekund.

Film udostępnił na Twitterze Maciej Stańczyk. „W ten sposób w samej tej gminie zniszczyli ponad trzydzieści banerów” – komentuje.

Udało nam się skontaktować z mieszkańcem Nowej Wsi, z którego posesji zerwano baner. W rozmowie z portalem tvp.info zaznacza, że nie zamierza odpuścić wandalom.

– Sprawę zgłosiłem policji w niedzielę. Dostałem już kolejne banery – mówi nam mężczyzna i zapowiada, że ponownie zawiesi je na ogrodzeniu. Przyznaje jednak, że spodziewa się powrotu „ekipy”.

– Są sprawni. Wpierw robią rekonesans, a później objeżdżają całą gminę. Z samochodu wyskakują trzy osoby i w jednej chwili zrywają baner – opisuje. Nagranie skomentował europoseł PiS Joachim Brudziński. „Od początku tej kampanii przeciwnicy i wyborcy kontrkandydatów Andrzeja Dudy w ten brudny sposób próbują walczyć z naszym kandydatem” – podkreślił i dodał, że kolejne banery trafiają właśnie do wolontariuszy.

źródło:
Zobacz więcej