RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Laurka dla Trzaskowskiego w „GW”. Tekst sponsorowany

Agora zawarła umowę z miastem na 55 tys. zł, celem promocji (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)

„Warszawa zmienia się na naszych oczach” – brzmi artykuł „Gazety Wyborczej”, podpisany jako „Materiał promocyjny partnera”. W tekście opisano, jak dzięki Rafałowi Trzaskowskiemu – w ocenie autorów publikacji – zmieniła się stolica.

Warszawa spłynęła wodą. Trzaskowski: Miastem można rządzić zdalnie

Cały czas kontroluję to, co się dzieje w Warszawie, zakończyła się kolejna konferencja sztabu kryzysowego po poniedziałkowej ulewie, dziś wszystko...

zobacz więcej

Sponsorowany tekst ukazał się na portalu wyborcza.pl 23 czerwca, kilka dni przed pierwszą turą wyborów prezydenckich, w których startuje kandydat PO i jednocześnie prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.

Jak informuje portal zyciestolicy.pl, w połowie marca Biuro Marketingu miasta stołecznego Warszawy zawarło z wydawcą „Gazety Wyborczej” umowę na „współpracę przy akcji organizowanej przez Agorę »Super Miasta« w związku z 30-leciem wyborów do rad gmin, publikacja materiałów poświęconych rozwojowi miast, roli, jaką w związku z tym rozwojem odegrały samorządy oraz osiągnięciom poszczególnych miast w ostatnich 30 latach”.

Portal informuje, że umowa obowiązywała od 13 marca do 30 czerwca 2020 r. Umowa warta była ponad 55 tys. zł.

W publikacji gazety mocno wychwala się „zasługi” prezydenta Trzaskowskiego dla rozwoju stolicy. „Miasto stale inwestuje też w opiekę nad dziećmi i edukację. Od września 2019 r. obowiązuje bezpłatna opieka żłobkowa. To jedna z flagowych obietnic wyborczych prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Spełniane są kolejne” – napisano w tekście.

Portal twierdzi, że publikowane przez gazetę materiały „są przygotowane przez urzędników Rafała Trzaskowskiego”. Zwrócono też uwagę, że „za czasów prezydentury Rafała Trzaskowskiego wydawca »Wyborczej« i jej spółka AMS zainkasowały ponad około 4 mln zł na akcje promocyjne”.

źródło:
Zobacz więcej