RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prezydent: Nigdy nie podpiszę żadnych kart dla związków jednopłciowych

Żadnych kart dla związków jednopłciowych nie podpisywałem i nigdy nie podpiszę – zadeklarował prezydent Andrzej Duda, który spotkał się z mieszkańcami miejscowości Łobez na Pomorzu Zachodnim. – To ja podpisałem Kartę Rodziny i to ja zobowiązałem się rodzinę chronić – mówił.

Prezydent: Nigdy nie pozwolę na taką seksualizację. To jest niewolenie dziecka

– Nie zgadzam się i nigdy nie pozwolę na agresywną seksualizacje dzieci. Nigdy nie pozwolę, żeby dzieci zostały adoptowane przez pary jednopłciowe,...

zobacz więcej

– Dzieci muszą być absolutnie chronione przed wszelkiego rodzaju eksperymentami, których próbuje się na nich dokonywać agresywną seksualizacją czy adoptowaniem przez pary jednopłciowe. Absolutnie nie może być na to zgody, nawet najmniejszej. Ale taką politykę gwarantuję dzisiaj tylko ja, bo to ja podpisałem Kartę Rodziny i to ja zobowiązałem się rodzinę chronić – podkreślił ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda.

– Ja żadnych kart dla związków jednopłciowych nie podpisywałem i nigdy nie podpiszę, nigdy – podkreślił.

Prezydent przekonywał też, że to on wspólnie z rządem podjął skuteczną politykę, gdy pojawił się kryzys związany z epidemią koronawirusa.

– Czy pamiętacie państwo takie działania w 2008 r., żeby wtedy wsparto przedsiębiorców w realny sposób? Pamiętacie państwo, żeby ten wspaniały liberalny rząd, który niby miał tak o przedsiębiorców dbać, i o miejsca pracy, zrobił cokolwiek, żeby rzeczywiście wesprzeć ludzi? – pytał Andrzej Duda.

Prezydent przypomniał, że obecny rząd przy jego własnym zaangażowaniu uruchomił tarcze antykryzysowe. – Miliard złotych dziennie trafia do polskich przedsiębiorców – przypomniał.

„Jesteśmy dumnym i ambitnym narodem. Nie ma dziadostwa!”

– Polska musi się rozwijać. Chcę, aby były realizowane inwestycje i na poziomie lokalnym, i na centralnym. Takie jak przekop Mierzei Wiślanej. To...

zobacz więcej

Prezydent podkreślił też, że udało się przeprowadzić „realny program pomocy rolnikom w przypadku klęski żywiołowej, jaką w zeszłym roku była susza”.

– Kończą się w tej chwili ostatnie wypłaty. Wszyscy dostali pieniądze, co do których polskie państwo się zobowiązało. Zabiegałem o to, uważałem, że to zobowiązanie musi być dotrzymane, bo albo polskie państwo jest poważne i poważnie traktuje tych, którzy dbają w Polsce o bezpieczeństwo żywnościowe i zapewniają je, albo nie. Cieszę się bardzo, że to zobowiązanie zostało zrealizowane, bo to była kwestia dla mnie absolutnie pierwszoplanowa – zapewnił.

– Chcę nadal prowadzić taką politykę, dbania o człowieka, dbania o rodzinę, dbania o państwa bieżące sprawy – dodał prezydent.

źródło:

Zobacz więcej