RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Dziennikarz był szarpany, kopany”. Pereira o atakach na wiecach Trzaskowskiego

Szef portalu tvp.info Samuel Pereira był gościem w Polskim Radiu24 (fot. Attila Husejnow/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

Dziennikarz portalu tvp.info został zaatakowany przez osoby z otoczenia Rafała Trzaskowskiego, gdy próbował zadać mu kilka pytań po wiecu wyborczym w Grudziądzu. – Na nagraniu nie widać wszystkiego, bo dziennikarz, który nagrywał to pytanie, równocześnie trzymał kamerę i nie mógł pokazać, jak był szarpany z tyłu i kopany po kostkach i deptany. Co gorsza, tego typu rzeczy robił m.in. prezydent Sopotu Jacek Karnowski, który z racji pełnienia urzędu do tego typu zachowań nie powinien się posuwać – powiedział szef portalu tvp.info Samuel Pereira, pytany o tą sytuację w Polskim Radiu24.

Prezydent Sopotu atakuje dziennikarza portalu tvp.info. Nie pozwala zadać pytania

Dziennikarz portalu tvp.info został zaatakowany przez osoby z otoczenia Rafała Trzaskowskiego, gdy próbował zadać mu kilka pytań po wiecu wyborczym...

zobacz więcej

– Polityk, który pretenduje do tego, żeby być prezydentem wszystkich Polaków, żeby przekonać przynajmniej 50 proc. głosujących, całkowicie nie zmienił swojej linii konfrontacyjnej, wrogiej oraz zamykania się i uciekania od trudnych pytań – podsumował Pereira.

Szef portalu tvp.info był pytany również o inne sytuacje, w których dziennikarze próbowali zadać kandydatowi Koalicji Obywatelskiej trudne pytania podczas konferencji.

Przypomniał także o „lotnych bojówkach” i zachowaniu posłów PO w Sejmie.

źródło:
Zobacz więcej