RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Dziennikarz „Gazety Wyborczej”: Po zmianie władzy Polsat będzie musiał złożyć hołd

Wroński: Powywalać pisowców, by prowadzić spokojne interesy (fot. arch.PAP/Leszek Szymański)

Dziennikarz „Gazety Wyborczej” Paweł Wroński sugeruje, że telewizja Polsat może spotkać się z ostracyzmem, gdy PiS straci władzę. We wpisie na Twitterze mówi o ewentualnych kłopotach telewizji w tym, żeby „prowadzić spokojne interesy”, jeśli nie złoży „hołdu”. Tym hołdem ma być według Wrońskiego „powywalanie pisowców”.

Trzaskowski: Będę wypalać żelazem to, co zrobił PiS

Nadchodzi kryzys i jestem gotowy na współpracę z rządem, jeśli chodzi o pomoc gospodarce. Nie może być jednak dalej tak, że nikt nie patrzy władzy...

zobacz więcej

Jak należy się domniemywać, sprawa dotyczy niedoszłej do skutku debaty kandydatów w TVN, TVN24, Onet oraz WP. Mieli ją prowadzić Monika Olejnik (TVN24), Grzegorz Kajdanowicz (TVN/TVN24), Andrzej Stankiewicz (Onet) i Marek Kacprzak (WP).

Prezydent uznał, że „Trzaskowski chce sobie organizować debatę pod ochroną zagranicznych mediów” i na nią się nie godził. Zwrócił także uwagę, że przy organizacji debaty pominięte zostały Polsat i TVP.

– Dlaczego polskie media mają być gorzej traktowane? Dlaczego ma być gorzej traktowany Polsat, dlaczego ma być gorzej traktowana TVP? – dopytywał na wiecu w Złotowie prezydent Andrzej Duda.

Najwyraźniej te wypowiedzi nie spodobały się Pawłowi Wrońskiemu z „Gazety Wyborczej”, który napisał na Twitterze: „Po czymś takim. Jeśli PiS kiedyś straci władzę, to Polsat będzie musiał złożyć hołd i powywalać pisowców, by prowadzić spokojne interesy. Przykry los”.

Nietrudno zauważyć korelacji między wpisem Wrońskiego a wypowiedziami Rafała Trzaskowskiego na temat mediów publicznych. Wielokrotnie powtarzał on, że zamierza zlikwidować kanał informacyjny TVP Info. W udzielonym na początku czerwca wywiadzie „Dziennikowi Gazecie Prawnej” zapowiedział represje także wobec innych niż publiczne stacji telewizyjnych: „Będę wypalać żelazem to, co zrobił PiS. Nie tylko w mediach publicznych”.

źródło:
Zobacz więcej