RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wpadka rzecznika sztabu Kidawy-Błońskiej: Trzaskowski jest tchórzem, boi się [WIDEO]

Adam Szłapka wcześniej był rzecznikiem sztabu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej; teraz współpracuje z Rafałem Trzaskowskim (fot. arch.PAP/Tomasz Gzell)

Nietypowe – jak na członka sztabu kandydata KO w wyborach prezydenckich – stwierdzenie padło w porannym wywiadzie z ust Adama Szłapki. – Rafał Trzaskowski boi się konfrontacji, jest tchórzem – powiedział polityk, były rzecznik sztabu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, w TVN24.

Prezydent: Trzaskowski chce debaty pod ochroną zagranicznych mediów

Rafał Trzaskowski chce sobie organizować debatę pod ochroną zagranicznych mediów. Ja się na to nie zgadzam. Dlaczego media polskie mają być gorzej...

zobacz więcej

RAPORT: KAMPANIA 2020

– To są najważniejsze wybory dla naszego pokolenia – argumentował Szłapka, zachęcając szczególnie młodych wyborców do oddania głosu w II turze wyborów prezydenckich. 12 lipca zmierzą się w niej prezydent Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski.

Adam Szłapka, członek sztabu kandydata KO, odniósł się w trakcie rozmowy m.in. do debaty, jaką zapowiadały TVN, TVN24, Onet oraz Wirtualna Polska. Udziału nie weźmie w niej Andrzej Duda.

W tym miejscu polityk PO chciał wypomnieć tę kwestię prezydentowi, jednak najwyraźniej pomyliły mu się personalia kandydatów.

– Rafał Trzaskowski, wiemy, że boi się konfrontacji, jest tchórzem, nie przyszedł na debatę dzisiaj. Po prostu boi się, że zostanie zapytany o pomoc frankowiczom, o kwotę wolną (od podatku – red.), o Pawłowicz, o Banasia – argumentował Szłapka. Jego pomyłka przeszła niezauważona i po tych zdaniach wywiad się zakończył.

„Pierwszy chyba raz Szłapka powiedział prawdę. Szacun za szczerość” – komentują internauci. Inni wskazują z kolei, że mogła to być „freudowska pomyłka”.

Andrzej Duda w środę podkreślił, że zawsze chętnie bierze udział w debacie, która odbywa się na uczciwych zasadach ustalonych ze wszystkimi. – A nie, proszę państwa, że jakaś jedna prywatna telewizja pana Trzaskowskiego podaje termin debaty i nakazuje się stawić – powiedział Duda.

Debata prezydencka TVP w nowej formule. Jak można zadać pytania kandydatom?

Już 6 lipca odbędzie się debata prezydencka organizowana przez Telewizję Polską w Końskich. Będzie to zupełnie nowa formuła, nieznana dotąd w...

zobacz więcej

– Okazuje się, że pan Trzaskowski chce sobie organizować debatę pod ochroną zagranicznych mediów. Ja się na to nie zgadzam. Dlaczego polskie media mają być gorzej traktowane? Dlaczego ma być gorzej traktowany Polsat, dlaczego ma być gorzej traktowana TVP? – dopytywał na wiecu w Złotowie prezydent.

– Mam nadzieję, że będziemy mieli w Polsce normalną, uczciwą debatę organizowaną przez wszystkie wielkie telewizje, do której będą mogły się dołączyć inne media, i będą mogły to na równych prawach transmitować. Mam nadzieję, że będziemy mieli taką debatę, bo ona się wszystkim Polakom należy. Z góry zapowiadam – absolutnie wezmę w takiej debacie udział – zaznaczył prezydent.

W poniedziałek 6 lipca odbędzie się debata organizowana przez Telewizję Polską w Końskich. Będzie to wydarzenie w zupełnie nowym, niespotykanym dotąd w Polsce w formacie, gdzie pytania będą pochodzić nie od dziennikarzy, a od obywateli.

źródło:
Zobacz więcej