RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Serial dla dzieci o gender wycofany z publicznej telewizji

Nie możńa w ten sposób indoktrynować najmłodszych – skrażyli się widzowie (fot. Peter Macdiarmid/Getty Images)
Nie możńa w ten sposób indoktrynować najmłodszych – skrażyli się widzowie (fot. Peter Macdiarmid/Getty Images)

Publiczna telewizja Portugalii RTP wycofała z emisji serial animowany z przesłaniem dotyczącym mniejszości seksualnych oraz gender emitowany w paśmie adresowanym dla najmłodszych.

Dziecięcy chór i skandal w Niemczech. „Moja babcia jest starą świnią ekologiczną” [WIDEO]

Niemiecka publiczna stacja radiowo-telewizyjna Westdeutscher Rundfunk (WDR) opublikowała piosenkę chóru dziecięcego. Dzieci śpiewały o babci, która...

zobacz więcej

Decyzja władz stacji jest efektem licznych skarg od widzów oraz rzecznika praw widzów na animowany serial pt. „Niewstydliwe”.

Francuska produkcja opowiada m.in. o mniejszościach seksualnych, prawie do aborcji, rozwodach, a także o działaczkach organizacji feministycznych.

Według dziennika i radia „Observador" autorzy krytycznych listów do władz RTP wskazywali w swoich pismach, że serial, szczególnie jedna z jego części, jest próbą indoktrynacji najmłodszych i „nigdy nie powinien się pojawić” w emisji w paśmie dla dzieci pt. „Zig Zag”.

Także dziennik „Correio da Manha” wskazał, że listy ze skargami od rodziców napłynęły do urzędu ds. regulacji treści medialnych, który podjął interwencję w tej sprawie w kierownictwie telewizji RTP.

W efekcie skarg władze RTP zdecydowały się wycofać serial z emisji w programie „Zig Zag”. Emitowany w drugim kanale telewizji publicznej serial usunięto także ze strony internetowej tej portugalskiej stacji telewizyjnej.

źródło:
Zobacz więcej