RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Schetyna kokietuje wyborców Konfederacji. Przypomniano mu niewygodne słowa

Kogo poprą wyborcy Konfederacji? (fot. Beata Zawrzel/NurPhoto via Getty Images))

Oni są różni. Tam są wyborcy narodowi, ale tam jest dużo wyborców – przedsiębiorców wolnościowych. Rozmawiałem z wieloma z nich podczas kampanii, oni są bardzo twardzi, ale nie przesądzali, że będą głosować na Andrzeja Dudę – powiedział były lider PO Grzegorz Schetyna.

Nowy sondaż dla „Wiadomości”. To on wygrywa wybory prezydenckie

zobacz więcej

Były szef Platformy, obecnie, jak sam o sobie mówi – szeregowy poseł tej partii – był pytany w RMF FM o to, dlaczego „nie chciał zaangażować się” w kampanię wyborczą Rafała Trzaskowskiego.

Polityk zaprzeczył, że nie pomagał w kampanii; twierdzi, że był „bardzo zaangażowany”. – Mówię to śmiertelnie poważnie – powiedział.

Dalej ocenił, że rozstrzygnięcie tych wyborów „będzie miało miejsce w Polsce lokalnej”. – Wszyscy, którzy wspierają Trzaskowskiego, muszą być poza wielkimi miastami, w Polsce powiatowej – dodał.

Pytany, co jego formacja zrobi przed drugą turą, by wygrał ją jej kandydat, Schetyna mówił, że „to nie jest proste, bo ten elektorat jest bardzo różny”.

– Wczorajsza rozmowa Trzaskowskiego z Hołownią była potrzebna, pokazała kompletnie inny styl prowadzenia debaty politycznej, że możliwe jest znalezienie tego, co wspólne. Jeżeli szuka się wymiaru nowej prezydentury, to ta rozmowa jest świadectwem tego, że jest to możliwe – ocenił polityk.

Prowadzący rozmowę pytał też o to, jak PO zamierza przyciągnąć elektorat Krzysztofa Bosaka z Konfederacji. Przypomniał Schetynie, co mówił o tej formacji w maju zeszłego roku. – To przeciwnicy, oni są wyhodowani przez PiS, to polityczne dzieci Kaczyńskiego, nie ma nic gorszego dla Polski – wyliczał prowadzący audycję.

Schetyna oznajmił, że wyborcy Konfederacji z 2019 r. z wyborów parlamentarnych a wyborcy Bosaka z 2020 roku „to nie jest to samo”. – Tam jest sporo elektoratu, który był przy Pawle Kukizie. To nie są wyborcy jednorodni – wyjaśniał.

źródło:
Zobacz więcej