RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Adamowicz o prezydencie otoczonym dziećmi na wiecu: Polityczna zgnilizna

Magdalena Adamowicz to poseł do Parlamentu Europejskiego rekomendowana przez PO. Jej profil twitterowy otwiera baner Rafała Trzaskowskiego (fot. arch.PAP/Mateusz Marek)

Magdalena Adamowicz oskarżyła prezydenta Andrzeja Dudę o to, że broni pedofilów. Prezydent skrócił zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej córki mężczyźnie skazanemu za przestępstwa seksualne wobec niej. Ten wyrok mężczyzna odbył w całości. Adamowicz pominęła fakt, że o ułaskawienie sprawcy wystąpiła m.in. pokrzywdzona, teraz dorosła osoba. Napisała na Twitterze o „politycznej zgniliźnie”, starając się pokazać prezydenta jako obrońcę pedofilów, który w czasie kampanii spotyka się z dziećmi. Wpis wywołał oburzenie internautów.

Prof. Płatek rozumie decyzję prezydenta o ułaskawieniu

Prof. Monika Płatek broni decyzji prezydenta ws. prawa łaski, za którą został zaatakowany przez polityków wspierających kandydata KO. „Warto jednak...

zobacz więcej

Jak poinformowała Prokuratura Krajowa to pełnoletnia dziś córka i jej matka same wystąpiły z wnioskiem o skrócenie zakazu kontaktowania się z nimi skazanego. Jego kurator, Sąd Okręgowy i Sąd Apelacyjny w Gdańsku pozytywnie odniosły się do tego wniosku.

Magdalena Adamowicz dołączyć do ludzi, którzy w związku z ww. aktem prezydenta oskarżyli go o obronę pedofilów. Wypominają jej to internauci i przypominają, że po tragicznej śmierci jej męża, zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, zapowiadała przeciwstawianie się hejtowi.

Magdalena Adamowicz to posłanka do Parlamentu Europejskiego rekomendowana przez PO. Jej profil twitterowy otwiera baner Rafała Trzaskowskiego.

Adamowicz sama skomentowała swój wpis, stwierdzając, że wyjaśnia „zaślepionym”: „Obrzydliwe jest ratowanie wizerunku Dudy w taki sposób. Nie oceniam prawdziwości zarzutu mediów”. Internauci ostro zareagowali na jej sugestie. Wśród komentarzy nie brakuje opinii, że Adamowicz powinna odpowiedzieć karnie za ten wpis, zwłaszcza za promowanie hasztagu #ObrońcaPedofili.

źródło:
Zobacz więcej