RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koronawirus w Warszawie i na Mazowszu. Raport 2.07 – ponad 2,5 tysiąca ozdrowieńców

W całym kraju z powodu Covid-19 zmarło prawie 1,5 tys. pacjentów (fot. PAP/Leszek Szymański)

Liczba ozdrowieńców z Covid-19 przekroczyła już na Mazowszu 2,5 tys. – to prawie połowa osób, które zakaziły się koronawirusem od początku epidemii. Liczba nowych infekcji w ostatnich godzinach nieznacznie spadła w stołecznym regionie w porównaniu do środy i wyniosła 20. Zebraliśmy informacje o stanie epidemii w województwie mazowieckim.

Nie żyje ekspedientka, była zarażona. Sanepid poszukuje klientów sklepu

Zmarła 63-letnia ekspedientka ze sklepu w Oleśnicy. Okazało się, że była zakażona koronawirusem. Teraz sanepid poszukuje wszystkich osób, które w...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Od początku epidemii w regionie zmarło już 340 osób zakażonych koronawirusem. W środę – jak wynika z danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – nie odnotowano żadnego przypadku śmiertelnego.

Do 1631 wzrosła z kolei minionej doby liczba potwierdzonych zakażeń SARS-CoV-2 w Warszawie (wzrost o 9), zaś na całym Mazowszu – do 5043. Odnotowane w środę zachorowania na Covid-19 to w sumie 20 osób.

Jak dotąd na Mazowszu potwierdzono 2501 ozdrowieńców; liczba ta zwiększyła się w ciągu ostatniej doby o 45 kolejnych pacjentów, którzy pokonali Covid-19.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce – zgodnie z danymi resortu zdrowia przekazanymi we wtorek wieczorem – wynosi 34 775. 1477 z nich zmarło.

Z danych wojewódzkiej stacji sanitarno-epidemiologicznej wynika, że objętych kwarantanną domową na Mazowszu jest 19 091 osób. Pod nadzorem sanitarno-epidemiologicznym jest 1712 osób.

Województwo mazowieckie jest drugie w statystykach infekcji w Polsce. Od początku maja najwięcej zakażonych jest w województwie śląskim – 12 855.

źródło:
Zobacz więcej