RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Irakijczycy aresztowani za finansowanie terrorystów z ISIS

ABW nie ujawnia szczegółów akcji

ABW zatrzymało dwóch Irakijczyków, których wrocławskie „pezety” Prokuratury Krajowej podejrzewają o finansowanie tzw. państwa islamskiego (ISIS). Mężczyźni zostali aresztowani przez sąd na trzy miesiące.

Podejrzany o zamordowanie 16-letniej Kornelii trafi na obserwację psychiatryczną

25-letni Patryk B., podejrzany o brutalne zamordowanie 16-letniej Kornelii z Piaseczna, mógł być pod silnym wpływem swojej 17-letniej dziewczyny...

zobacz więcej

Do zatrzymania obywateli Iraku doszło w miniony wtorek. Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zabezpieczyli ich telefony, nośniki danych i zapiski.

Wiadomo, że ABW działała na polecenie Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej, który prowadzi śledztwo w sprawie finansowania tzw. Państwa Islamskiego.

Irakijczycy usłyszeli zarzuty „środków płatniczych międzynarodowej organizacji terrorystycznej określanej jako ISIS”. Grozi za to do 12 lat więzienia.

Śledczy nie ujawnili, jakie kwoty przekazywali terrorystom zatrzymani ani gdzie i jak podejrzani zbierali fundusze dla ISIS.

Sąd aresztował podejrzanych na trzy miesiące.

źródło:
Zobacz więcej