RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nie będzie debaty w TVN, TVN24, Onet, WP

Prezydent: Dlaczego ma być gorzej traktowany Polsat, dlaczego ma być gorzej traktowana TVP? (fot. Jaap Arriens/NurPhoto via Getty Images)

Zaplanowana na czwartek debata kandydatów na prezydenta w TVN, TVN24, Onet oraz WP nie odbędzie się. Sztab Andrzeja Dudy odmówił uczestnictwa w rozmowach dot. debaty i poinformował, że ich kandydat nie weźmie w niej udziału.

Prezydent: Trzaskowski chce debaty pod ochroną zagranicznych mediów

Rafał Trzaskowski chce sobie organizować debatę pod ochroną zagranicznych mediów. Ja się na to nie zgadzam. Dlaczego media polskie mają być gorzej...

zobacz więcej

W wydanym oświadczeniu redaktor naczelny TVN24 Michał Samul, redaktor naczelny Onetu Bartosz Węglarczyk oraz redaktor naczelny Wirtualnej Polski Piotr Mieśnik wyrazili ubolewanie, że do debaty nie dojdzie.

Debatę mieli prowadzić Monika Olejnik (TVN24), Grzegorz Kajdanowicz (TVN/TVN24), Andrzej Stankiewicz (ONET) i Marek Kacprzak (WP).

W poniedziałek kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski poinformował na Twitterze, że dostał zaproszenie na debatę i że weźmie w niej udział.

– Okazuje się, że pan Trzaskowski chce sobie organizować debatę pod ochroną zagranicznych mediów. Ja się na to nie zgadzam. Dlaczego polskie media mają być gorzej traktowane? Dlaczego ma być gorzej traktowany Polsat, dlaczego ma być gorzej traktowana TVP? – dopytywał na wiecu w Złotowie prezydent Andrzej Duda. Jak zapowiedział, „w uczciwej debacie” weźmie udział.

źródło:

Zobacz więcej