RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Jesteśmy dumnym i ambitnym narodem. Nie ma dziadostwa!”

– Polska musi się rozwijać. Chcę, aby były realizowane inwestycje i na poziomie lokalnym, i na centralnym. Takie jak przekop Mierzei Wiślanej. To jest nasza suwerenność. (…) Jesteśmy dumnym i ambitnym narodem i realizujemy takie inwestycje. Nie ma dziadostwa! – mówił prezydent Andrzej Duda, podczas spotkania z wyborcami w Człopie.

Hołownia za Trzaskowskim. Poseł KO: Nie ma mowy o czymś w zamian [WIDEO]

Szymon Hołownia zagłosuje w II turze wyborów prezydenckich na Rafała Trzaskowskiego. Poseł Koalicji Obywatelskiej Mirosław Suchoń zapewnia, że nie...

zobacz więcej

Podczas spotkania z mieszkańcami Człopy, prezydent Andrzej Duda walczący o reelekcję przekonywał, że „Polska musi się rozwijać”. Jako przykłady podał modernizację portów, m.in. w Szczecinie czy Gdańsku, budowę następnego gazoportu, a także przekop Mierzei Wiślanej. – To jest nasza suwerenność. Nasza racja stanu. To pytanie, czy będziemy musieli uzyskiwać zgodę Rosji, aby wpłynąć na nasze wody terytorialne? Czy będziemy musieli uzyskiwać zgodę Rosji, żeby nasze jednostki mogły wypłynąć na wody Zatoki Gdańskiej z Zalewu Wiślanego? – dopytywał się prezydent Duda, odnosząc się do krytyki tych działań przez opozycję.

Według prezydenta, „każde szanujące się państwo, taką inwestycję by zrealizowało”. – Dlatego ją realizujemy. Bo Polska jest dumnym i rozwijającym się państwem, a my jesteśmy dumnym i ambitnym narodem. Nie ma dziadostwa, proszę państwa! – podkreślił Andrzej Duda.

Prezydent zapewnił, że z tych samych powodów będzie realizowany projekt Centralnego Portu Komunikacyjnego. Wskazywał, że „nas na to stać”.

źródło:
Zobacz więcej