RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Większość mieszkańców tego unijnego kraju uważa się za ładnych

Ponad połowa mieszkańców Bułgarii uważa się za ładnych (fot. Shutterstock/Damian Hadjiyvanov)

Ponad połowa mieszkańców Bułgarii uważa się za ładnych, a 72 proc. jest zadowolonych ze swojego wyglądu – wynika z opublikowanego w środę sondażu bułgarskiego oddziału instytutu badania opinii społecznej Gallup. Aż 57 proc. ankietowanych stwierdziło, że w obecnym świecie ważniejsze jest to, by człowiek wyglądał ładnie, niż żeby był mądry.

Rodzinny klan sutenerów. Pomorskie „pezety” oskarżyły herszta

Po pięciu latach poszukiwań udało się namierzyć i zatrzymać Bułgara Kadira D., ściganego za handel ludźmi i czerpanie korzyści z prostytucji....

zobacz więcej

Bułgarki i Bułgarzy zdają się nie mieć kompleksów, jeśli chodzi o wygląd. Aż 72 proc. z nich jest z niego zadowolonych. A 55 proc. mężczyzn i 53 proc. kobiet uważa się za ładnych.

Według 57 proc. ankietowanych w obecnym świecie ważniejsze jest to, by człowiek wyglądał ładnie niż żeby był mądry. 58 proc. uważa, że piękniejszym osobom wszystko przychodzi łatwiej. Jedna trzecia ankietowanych zgadza się z twierdzeniem, że bogatsi ludzie wyglądają ładniej, dwie trzecie jest przeciwnego zdania. Zdaniem 22 proc. władza czyni ludzi pięknymi, a 68 proc. nie zgadza się z tym stwierdzeniem.

Choć dla mieszkańców Bułgarii piękno jest ważniejsze od przymiotów umysłowych, to jednak dla 72 proc. ankietowanych, właśnie intelekt czyni ludzi bardziej atrakcyjnymi. Dla 79 proc. takim czynnikiem jest pewność siebie, a aż 82 proc. badanych wskazało na dobroć. Blondynki i blondyni są piękniejsi tylko dla 23 proc. ankietowanych.

Według jednej piątej Bułgarów ideałami piękności są Angelina Jolie i Alain Delon. Wśród młodszego pokolenia większość wskazuje na Brada Pitta.

Wśród Bułgarów za najpiękniejszych uważa się niedawno zmarłego słynnego aktora Stefana Danaiłowa i również nieżyjącą od lat aktorkę Newenę Kokanową. Ankietę przeprowadzono wśród 813 dorosłych obywateli w marcu 2020 r.

źródło:

Zobacz więcej