RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kilkanaście ton amfetaminy u wybrzeży Włoch. Wyprodukowano w ISIS [WIDEO]

Włoska policja przejęła trzy kontenery z 14 tonami narkotyków, wyprodukowanymi przez dżihadystów. Wartość towaru w postaci tabletek captagonu mogła wynieść ok. miliarda ero. Włoska policja ocenia, że to największe przejęcie amfetaminy na świecie. ISIS często finansuje swoje działania terrorystyczne ze środków pozyskanych z handlu narkotykami syntetycznymi wyprodukowanymi w znacznej części w Syrii. Kraj ten stał się w ostatnich latach największym światowym producentem amfetaminy.

Czysta kokaina na francuskich plażach. Żandarmeria znalazła setki kilogramów narkotyku

Ocean Atlantycki wyrzuca na plaże Francji paczki z narkotykami. Od połowy października żandarmeria znalazła na wybrzeżu 763 kg kokainy, m.in. na...

zobacz więcej

Włoskie służby zintensyfikowały śledztwa związane z przemytem narkotyków zaraz po zniesieniu izolacji w całym kraju, spowodowanej epidemią koronawirusa.

Podczas dochodzenia policja trafiła na trop trzech podejrzanych kontenerów, będących w drodze do portu Salerno na południu Włoch. Znajdowały się w nich zwoje papieru do użytku przemysłowego oraz maszyny.

Po przejęciu kontenerów, funkcjonariusze przewieźli je na miejsce wyposażone w odpowiedni sprzęt do przeprowadzenia inspekcji. Odnalezione w nich zwoje papieru o wysokości ok. 2 m i średnicy 140 cm – prawdopodobnie wyprodukowane w Niemczech – zostały ułożone wielowarstwowo, aby ukryć zawartość przed skanerem. W każdym zwoju znajdowało się ok. 350 kg pastylek. Łącznie przejęto 84 mln tabletek captagonu, narkotyku Państwa Islamskiego.

Mieszkanie przekształcone w plantację marihuany. Policja przejęła towar i sprzęt [WIDEO]

Włoska policja zatrzymała w Turynie dwóch hodowców marihuany, którzy przekształcili mieszkanie w laboratorium – podała „La Repubblica”. Mężczyźni w...

zobacz więcej

Według amerykańskiej agencji Drug Enforcement Administration (DEA), ISIS sprzedaje narkotyk na całym Środkowym Wschodzie, zarówno bojownikom, jak i cywilom.

Jak podaje włoska policja finansowa (Guardia di Finanza), już dwa tygodnie temu służby z Neapolu przejęły kontener z podrobioną odzieżą, w którym znaleziono 2,8 tys. kg haszyszu i 190 kg amfetaminy z tym samym symbolem captagonu.

źródło:
Zobacz więcej