RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Warszawa: Przywrócenie stałej organizacji ruchu na S8

Prace na s8 zostaną zakończone w piątek (fot. PAP/Paweł Supernak)

– Rozpoczął się montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego na trasie S8 w miejscu, w którym autobus miejski spadł z mostu Grota-Roweckiego – poinformowała stołeczna GDDKiA. Prace zakończą się w piątek i wtedy w to miejsce wróci stała organizacja ruchu.

Samochód dostawczy wbił się w tira. Utrudnienia na A2

Po wypadku na A2 między węzłami Krzesiny i Poznań Wschód przejezdny jest już jeden pas ruchu w kierunku Warszawy. W wypadku jedna osoba została...

zobacz więcej

– Wykonawca rozpoczął montaż urządzeń BRD w miejscu wypadku na S8 w rejonie łącznicy zjazdowej w kierunku Gdańska – przekazała GDDKiA na Twitterze. Jak dodano, na piątek zaplanowane zostało zakończenie prac, a tym samym przywrócenie stałej organizacji ruchu.

Do wypadku miejskiego autobusu linii 186 doszło 25 maja na S8 przy moście Grota-Roweckiego. Autobus, należący do prywatnej firmy Arriva, spadł z wiaduktu i zawisł nad Wisłostradą. Zginęła pasażerka w wieku ok. 70 lat, a ok. 20 osób zostało rannych.

Kierowca autobusu, który spadł z wiaduktu, prowadził pod wpływem amfetaminy. Prokuratura postawiła mu m.in. zarzut sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym. Mężczyźnie grozi kara 15 lat pozbawienia wolności. Został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące z uwagi na m.in. obawę ucieczki i matactwa z jego strony.

źródło:
Zobacz więcej