RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Jest wyrok dla kierowcy karetki, który przejechał dziewczynkę

60-letni mężczyzna jechał z niedozwoloną prędkością i używał sygnałów, choć nie wiózł pacjenta (fot. PAP/Tytus Żmijewski)
60-letni mężczyzna jechał z niedozwoloną prędkością i używał sygnałów, choć nie wiózł pacjenta (fot. PAP/Tytus Żmijewski)

Na pięć i pół roku więzienia skazał Sąd Rejonowy w Pruszkowie kierowcę karetki, który śmiertelnie potrącił na pasach dziewięcioletnią dziewczynkę. 60-letni mężczyzna jechał z niedozwoloną prędkością i używał sygnałów, choć nie wiózł pacjenta.

Karetka na sygnale śmiertelnie potrąciła dziecko

W podwarszawskim Pruszkowie jadący na sygnale ambulans potrącił śmiertelnie dziewięcioletnią dziewczynkę. Kierowca pojazdu był trzeźwy.

zobacz więcej

Do tragedii doszło w kwietniu zeszłego roku na jednym z przejść dla pieszych w Pruszkowie. Wracająca ze szkoły dziewięcioletnia Ewa weszła na ulicę, gdy przed pasami zatrzymało się jedno z aut. Kiedy mijała to auto, nagle wyjechała zza niego rozpędzona karetka. Zdaniem biegłych kierowca jechał ponad 100 km/godz. Karetka zmiotła Ewę z jezdni. Dziewczynka zginęła na miejscu.

Kierujący karetką Piotr K. nie musiał tak pędzić. Ambulansem jechał tylko on i salowy. Nie wiadomo też, dlaczego włączył sygnały dźwiękowe i świetlne.

We wtorek przed Sądem Rejonowym w Pruszkowie mężczyzna został skazany na pięć i pół roku pozbawienia wolności. Na poczet kary zaliczono trzymiesięczny areszt, w którym przebywał od kwietnia do lipca 2019 r. Sąd orzekł także wobec niego siedmioletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz zasądził 30 tys. zł nawiązki na rzecz pokrzywdzonych, czyli rodziny zmarłej.

Wyrok jest nieprawomocny.

źródło:

Zobacz więcej