RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Donald Tusk wspiera Trzaskowskiego i straszy Konfederację

Internauci przypomnieli, co dawniej Donald Tusk mówił o uczestnikach Marszu Niepodległości (fot. Mateusz Slodkowski/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

Donald Tusk zabrał głos ws. zbliżającej się II tury wyborów prezydenckich. „Różni nas prawie wszystko, dlatego będziemy chcieli z Wami wygrać. Z PiS-em wiele Was łączy, dlatego będą chcieli Was zniszczyć” – zwrócił się na Twitterze do wyborców Konfederacji. W reakcji na jego wpis internauci przypomnieli, jak za rządów PO-PSL traktowano uczestników Marszu Niepodległości.

„Nie dajcie się nabrać”. PO zmienia zdanie ws. Marszu Niepodległości

Pan Borys Budka, szef pana Rafała Trzaskowskiego, kandydata na urząd prezydenta w II turze, o 180 stopni zmienił zdanie na temat Marszu...

zobacz więcej

Użytkownicy Twittera przytoczyli też dawne wpisy Tuska. W 2017 r. pisał on: „W dalekiej Azji spotkania z przywódcami USA, Chin, Indii, Kanady, Japonii i ASEAN. W kuluarach także pytania o Polską w związku z marszem narodowców. Bez złudzeń: refutacyjna katastrofa”.

Przed rokiem były premier zamieścił natomiast tweeta o następującej treści: „Kibole, antysemici, homofobia – nic nowego. Tragedią jest władza, która jest ich patronem. Wszyscy przyzwoici Polacy, niezależnie od poglądów, muszą powiedzieć: dość przemocy!”.

Internauci przypomnieli także policjanta, który za rządów PO-PSL kopał po głowie uczestnika Marszu Niepodległości. W 2013 r. sąd uznał, że funkcjonariusz „działał przeciwko obywatelowi, którego miał obowiązek chronić” i skazał go na półtora roku więzienia.

Przypomniano także o doniesieniach tygodnia „Do Rzeczy”, który pięć lat temu opublikował fragmenty rozmowy podsłuchanej w czerwcu 2014 r. w restauracji „Sowa i Przyjaciele". Zgodnie z informacjami tygodnika, podczas rozmowy ówczesnej wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej z szefem CBA Pawłem Wojtunikiem padła sugestia, że szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz zlecił spalenie budki przed rosyjską ambasadą.

źródło:
Zobacz więcej