SERWIS

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020

Coraz więcej przypadków koronawirusa w poznańskim przedszkolu

Po potwierdzeniu pierwszego zakażenia koronawirusem w przedszkolu placówkę zamknięto, a na kwarantannę trafiło blisko sto osób (fot. Shutterstock/Anna Nahabed)
Po potwierdzeniu pierwszego zakażenia koronawirusem w przedszkolu placówkę zamknięto, a na kwarantannę trafiło blisko sto osób (fot. Shutterstock/Anna Nahabed)

Rośnie liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w jednym z przedszkoli w Poznaniu. Dwoje dzieci i cztery pracownice otrzymały pozytywny wynik testu. Placówka pozostaje zamknięta od wykrycia pierwszego zakażenia.

Dwulatek z koronawirusem trafił do szpitala. Żłobek nadal otwarty

U dziecka, które chodziło do jednego z poznańskich żłobków, potwierdzono zakażenie koronawirusem. Dwulatek z objawami chorobowymi trafił do...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

– Mamy wszystkie wyniki badań. Dwoje dzieci ma wynik dodatni. Po 10 dniach ponowny wymaz będzie wykonany u tych dzieci, jak również z personelu mamy cztery osoby z wynikiem dodatnim. Podobnie tak jak i dzieci, będą ponownie badane – powiedziała dla Radia Poznań Cyryla Staszewska z poznańskiego sanepidu.

Pierwszą osobą w przedszkolu na poznańskich Smochowicach, która zachorowała na Covid-19, była wychowawczyni. Przypuszcza się, że zakaziła się wirusem od osoby, która przyjechała ze Szczecina. Nauczycielka nadal przychodziła do pracy, ponieważ nie wiedziała o swojej chorobie.

Kiedy potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa, placówkę zamknięto, a na kwarantannę trafiło blisko sto osób. Kontakt z wychowawczynią miało kilkanaście osób z personelu oraz ponad 20 dzieci, których to również rodzice zostali objęci kwarantanną.

– Po wykryciu pierwszego przypadku placówka została zamknięta, a dzieci, ich rodziny i pracownicy objęci kwarantanną – wyjaśniała Staszewska.

źródło:
Zobacz więcej