Premier podziękował terytorialsom: Polacy mogą zawsze liczyć na polską armię

Premier podziękował terytorialsom za to, że „są na miejscu” (fot. PAP/Wojtek Jargiło)

– Mierzymy się z problemami czasu pokoju. Wy pomagacie w ich niwelowaniu – mówił premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w 24. Batalionie Lekkiej Piechoty w Chełmie, przypominając o udziale żołnierzy WOT w zwalczaniu skutków powodzi. Polacy mogą zawsze liczyć na polską armię – dodał premier.

Prezydent: Plany wzmacniające nasze bezpieczeństwo zostały przez NATO zatwierdzone

Z kwatery głównej NATO przyszła wiadomość, że plany GRP, tzw. stopniowej odpowiedzi dla Polski i państw bałtyckich wzmacniające nasze...

zobacz więcej

Premier podczas spotkania z żołnierzami WOT wspomniał o udziale tej formacji w walce ze skutkami powodzi. Podziękował terytorialsom za to, że „są na miejscu”, „w tych powiatach i gminach, gdzie są potrzebni”. Dziękował im za patriotyzm i za to, że „Polacy mogą zawsze liczyć na polską armię”.

Jak powiedział, „dziś mierzymy się z problemami czasu pokoju”. – Te problemy są dokuczliwe. W niwelowaniu tych problemów, w walczeniu z nimi wy pomagacie. Służycie ojczyźnie, służycie Polakom i za to wszystkim bardzo dziękuję – powiedział Morawiecki.

24. Batalion Lekkiej Piechoty w Chełmie wchodzi w skład 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego „Zapory”.

źródło:
Zobacz więcej