RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Debata prezydencka TVP w nowej formule. Jak można zadać pytania kandydatom?

Najnowsze

Popularne

Już 6 lipca odbędzie się debata prezydencka organizowana przez Telewizję Polską w Końskich. Będzie to zupełnie nowa formuła, nieznana dotąd w Polsce – wydarzenie odbędzie się poza studiem telewizyjnym, a pytania będą zadawać nie dziennikarze, a zainteresowani obywatele. Czekamy na państwa pytania; można je przesyłać na adres mailowy: debataprezydencka2020@tvp.pl.

Prezydent o debacie wyborczej: Niech TVP, Polsat i TVN się dogadają

Niech media się dogadają, żeby zrobić jedną debatę, mamy trzy wielkie telewizje, proszę się dogadać ze sobą; deklaruję, że wezmę udział w debacie –...

zobacz więcej

RAPORT: KAMPANIA 2020

Zaproszenia do debaty wystosowano do sztabów kandydatów, którzy 12 lipca zmierzą się w II turze wyborów prezydenckich: prezydenta Andrzeja Dudy i prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

Wybór Końskich nie był przypadkowy. W 2015 roku ówczesny szef PO Grzegorz Schetyna, kandydując właśnie z okręgu świętokrzyskiego do Sejmu, powiedział, że to „w Końskich, a nie w Wilanowie, wygrywa się wybory”.

Teraz konecczanie będą mogli zdecydować nie tylko, na kogo oddadzą swój głos, ale także jakie pytania zostaną zadane w czasie organizowanej przez Telewizję Polską debaty. Zaproszenie do przesyłania pytań skierowane jest nie tylko do mieszkańców tego miasta, ale wszystkich Polaków.

Można je przysyłać na adres mailowy: debataprezydencka2020@tvp.pl.

Rzecznik sztabu Andrzeja Dudy Adam Bielan zgłosił już chęć udziału prezydenta w debacie. Nie ma nadal oficjalnej decyzji Rafała Trzaskowskiego.

Debatę zaplanowano na 6 lipca, o godz. 21 w hali sportowej przy ul. Stoińskiego.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej