RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Sanepid szuka pasażerów pociągu InterCity

Jeden z podróżnych ma COVID-19 (fot. Omar Marques/Getty Images)

Krakowski sanepid szuka pasażerów, którzy jechali 19 czerwca pociągiem Intercity relacji Bielsko-Biała Główna-Gdańsk Wrzeszcz i trzy dni później z powrotem. Prosi ich o kontakt z najbliższą stacją sanitarno-epidemiologiczną. Jeden z podróżnych ma COVID-19.

Koronawirus na weselu. Zarażonych kilkadziesiąt osób

Nowe ognisko zakażeń w powiecie nowosądeckim (woj. Małopolskie). Wszystkiemu winna jest impreza weselna, na której jeden z uczestników miał...

zobacz więcej

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie skonkretyzował, że w odniesieniu do 19 czerwca chodzi o pasażerów, którzy podróżowali w wagonie nr 6 pociągu nr 4520, który wyjechał z Bielska-Białej o godz. 4.01.

W odniesieniu do podróży powrotnej, 22 czerwca, chodzi o pasażerów jadących w wagonie nr 8. Pociąg z Gdańska wyjechał o godz. 15.05.

„Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie informuje, że u jednego z pasażerów podróżujących tymi pociągami rozpoznano COVID-19. W związku z powyższym wszyscy pasażerowie podróżujący tymi wagonami powinni skontaktować ze służbami sanitarnymi. To niezbędne w celu ustalenia kontaktów z osobą zakażoną“ – głosi komunikat sanepidu.

źródło:

Zobacz więcej