Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Pobierasz 500 Plus? Sprawdź, czy w tym roku musisz składać wniosek

Wnioski wypełniają jedynie rodzice nowonarodzonych dzieci (fot. Jaap Arriens/NurPhoto via Getty Images)

Ci, którzy pobierają już świadczenie w ramach programu „Rodzina 500 plus”, nie muszą w tym roku składać wniosku o jego przyznanie; wnioski wypełniają jedynie rodzice nowo narodzonych dzieci – wskazała szefowa MRPiPS Marlena Maląg.

Minister rodziny: Nie są rozważane żadne plany ograniczenia 500 Plus

– Jestem zbulwersowana wypowiedzią głównego ekonomisty ZUS na temat „500 plus”; nie są rozważane żadne plany ograniczenia tego programu –...

zobacz więcej

W przeszłości 1 lipca był terminem, w którym rozpoczynał się nabór wniosków o świadczenia wychowawcze w ramach programu „Rodzina 500 plus”. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej przypomniała w Programie I Polskiego Radia, że wniosek złożony w ubiegłym roku zakłada wypłatę środków do końca maja 2021.

– Jedynie osoby, które ubiegają się o nowe świadczenie, gdy urodziło się dzieciątko, składają wnioski – dodała. Można to zrobić np. za pośrednictwem portalu Emp@tia, Platformy Usług Elektronicznych ZUS czy bankowości elektronicznej.

W ramach programu „Rodzina 500 plus” świadczenie wychowawcze przysługuje wszystkim dzieciom do 18 lat, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę. – To potężne wsparcie dla polskich rodzin. Tego wsparcia trafiło już do nich 114 mld zł – podała minister.

Pytana, czy program zostanie utrzymany i czy wystarczy na niego środków, Maląg powiedziała, że „gwarantem realizacji wszystkich programów społecznych, programów inwestowania w rodzinę, (...) jest Karta Rodziny, podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę”.

W Karcie – jak wyjaśniała – zapisana jest kontynuacja programów społecznych.

źródło:

Zobacz więcej