Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Znaczny wzrost nowych zakażeń i spadek liczby zgonów. MZ: Nowe dane o epidemii

Koronawirusem zakaziło się kolejnych 382 osób, z czego 169 na Śląsku – podało Ministerstwo Zdrowia. To duży wzrost w porównaniu do danych z wtorku, gdy potwierdzono 239 infekcji. Jednocześnie w komunikacie resort podaje, że w tym samym czasie odnotowano znacznie więcej ozdrowieńców – ponad pół tysiąca. W ostatnich godzinach z powodu Covid-19 zmarło 14 pacjentów.

„Jesteśmy lepiej przygotowani na drugą falę epidemii”

Jeśli dojdzie do drugiej fali epidemii koronawirusa, to jesteśmy na nią lepiej przygotowani na wszystkich szczeblach: europejskim, krajowym i...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Nowe przypadki dotyczą osób z województw: śląskiego (169), wielkopolskiego (107), mazowieckiego (20), podkarpackiego (20), małopolskiego (18), łódzkiego (10), lubelskiego (7), opolskiego (7), warmińsko-mazurskiego (6), podlaskiego (5), dolnośląskiego (5), kujawsko-pomorskiego (4), świętokrzyskiego (4).

Resort poinformował też o śmierci kolejnych 14 osób zakażonych koronawirusem, w wieku od 66 do 97 lat. Zgony miały miejsce w Warszawie, Radomiu, Zalesiu Górnym, Raciborzu, Cieszynie, Tychach, Starachowicach i Łodzi.

Większość zmarłych osób – jak wskazało MZ – miała choroby współistniejące.

Od początku epidemii koronawirusa w Polsce badania laboratoryjne potwierdziły dotąd zakażenie 34 775 osób, z których 1 477 zmarło.

Koronawirus na weselu. Zarażonych kilkadziesiąt osób

Nowe ognisko zakażeń w powiecie nowosądeckim (woj. Małopolskie). Wszystkiemu winna jest impreza weselna, na której jeden z uczestników miał...

zobacz więcej

W związku z koronawirusem w szpitalach przebywają 1923 osoby, 78 z nich jest wspomaganych respiratorem – wynika z wcześniejszego, przedstawionego w środę rano komunikatu Ministerstwa Zdrowia.

W „codziennym raporcie o koronawirusie” resort wskazał, że łącznie wyzdrowiało już 21 791 pacjentów, u których potwierdzono zakażenie. Oznacza to wzrost o 510 w stosunku do wtorku.

Nadzorem sanitarno-epidemiologicznym objętych jest 13 919 osób, a kwarantanną – 83 033 osoby.

źródło:
Zobacz więcej