Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Hołownia z Trzaskowskim będą rozmawiać o „ponadpartyjnej prezydenturze”

Hołownia deklaruje, że zagłosuje na kandydata z PO (fot. PAP/Mateusz Marekl)

Wspólnie z Szymonem Hołownią będziemy dziś rozmawiać o ponadpartyjnej prezydenturze – oznajmił kandydat Platformy Obywatelskiej Rafał Trzaskowski. Dzień wcześniej bezpartyjny Hołownia oświadczył, że w drugiej turze odda głos na polityka PO.

RAPORT: KAMPANIA 2020

Rafał Trzaskowski napisał na Twitterze, że w środę po godzinie 15 będzie rozmawiał z Hołownią o tym, jak ma wyglądać „ponadpartyjna prezydentura”. Dodał, że rozmowa będzie transmitowana na żywo na Facebooku.

Przypomnijmy, we wtorek Szymon Hołownia – który uzyskał w pierwszej turze wyborów trzeci wynik – zadeklarował, że 12 lipca będzie głosował przeciwko wizji prezydentury Andrzeja Dudy i odda głos na Trzaskowskiego.

Trzaskowski w odpowiedzi oznajmił, że Hołownia „jasno mówił, na czym mu zależy”. – Że musi być weto samorządowe, że musi być weto na wszystkie inicjatywy, które będą chciały szkodzić środowisku, mówił o tym, że potrzebne jest weto demokratyczne. Panie Szymonie, we wszystkim się z panem zgadzam i te postulaty będą częścią mojego programu – powiedział zwracając się do Hołowni.

Podziękował mu również „za ciężką pracę, którą wykonał i za mobilizację wielu osób, które do tej pory nie głosowały”.

źródło:
Zobacz więcej