Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Sondaż przed drugą turą. Wzrasta różnica między kandydatami

Kto wygra wybory prezydenckie? (fot. PAP/Tytus Żmijewski (2)

Ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda zwiększa przewagę nad kandydatem PO – wynika z sondażu pracowni Social Changes dla wPolityce.pl. Deklarowana frekwencja wynosi 64 proc.

„GP”: Biznesmen zeznaje o korupcji. „Daliśmy na Platformę 600 tys. euro”

W łódzkim wydziale Prokuratury Krajowej toczy się wielowątkowe śledztwo korupcyjne, w którym przewijają się nazwiska znanych przedsiębiorców i...

zobacz więcej

RAPORT: KAMPANIA 2020

Portal podaje, że w drugiej turze wyborów prezydenckich na Andrzeja Dudę swój głos zamierza oddać 53 proc. ankietowanych. Z kolei na kandydata Platformy Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego – 47 proc.

5 proc. na pytanie, na kogo odda swój głos, odpowiedziało „trudno powiedzieć”; 4 proc. zadeklarowało, że nie pójdzie na wybory. Z sondażu wynika też, że w następną niedzielę do urn wyborczych zamierza pójść 64 proc. badanych.

Portal informuje, że w porównaniu do poprzedniego badania poparcie dla Andrzeja Dudy wzrosło o dwa punkty procentowe.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI w dniach od 26 do 27 czerwca. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie Polaków. W badaniu wzięło udział 1045 osób.

W pierwszej turze wyborów na prezydenta na Andrzeja Dudę głosowało 43,50 procent wyborców, na Rafała Trzaskowskiego 30,46 proc.

źródło:
Zobacz więcej