Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Premier: Kiedy w rządzie PO był Trzaskowski, zamknięto kilkadziesiąt posterunków policji

Zdaniem Morawieckiego, obecnie znacznie większy odsetek Polaków czuje się bezpieczniej niż w czasach rządów PO–PSL (fot. PAP/Paweł Supernak)

W czasie rządów PO zamknięto około 400 posterunków policji, w czasie, gdy w rządzie Donalda Tuska i Ewy Kopacz był Rafał Trzaskowski, zamknięto kilkadziesiąt posterunków – mówił premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty na posterunku policji w miejscowości Susiec (woj. lubelskie).

Kolejne kłamstwo Trzaskowskiego. Tym razem o moście w Tczewie

„5 lat temu Andrzej Duda obiecywał, renowację mostu w Tczewie. Kilka lat później jego kancelaria twierdzi, że... ta sprawa nie leży w jej...

zobacz więcej

– Na początku rządów PO było ponad 800 placówek posterunków policji. Po zakończeniu (ich) rządów, połowa została zamknięta – mówił Morawiecki.

– To świadczy o tym, w jaki sposób rząd pana Tuska, pani Kopacz, w którym był również pan Trzaskowski traktował bezpieczeństwo Polaków – w czasach, kiedy w rządzie pana Tuska i pani Kopacz był pan Trzaskowski zamknięto kilkadziesiąt posterunków policji – dodał.

Zdaniem Morawieckiego, obecnie znacznie większy odsetek Polaków czuje się bezpieczniej niż w czasach rządów PO–PSL z lat 2007–2015. Podkreślił, że rząd PiS przywrócił już około 100 posterunków policji.

Szef rządu odniósł się także do wieczoru wyborczego Rafała Trzaskowskiego, który został zorganizowany w nowym kompleksie biurowo–mieszkaniowym na warszawskim Powiślu. – To było w jednym z najdroższych miejsc w Warszawie, na Powiślu, koło salonu Bentleya, gdzie nie chcę mówić, ile metr kwadratowy mieszkania kosztuje – zaznaczył.

– To nie jest nawet problem podstawowy, że stać pana Trzaskowskiego i PO na organizację wieczoru wyborczego w najdroższych miejscach, tylko nie stać ich na to, żeby odtwarzać posterunki policji, żeby być blisko ludzi – dodał premier.

Morawiecki na zakończenie wystąpienia dziękował wojewodzie lubelskiemu i wszystkim, którzy angażowali się w powstawanie nowych posterunków policji w regionie.

źródło:

Zobacz więcej