RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Fogiel: Nie zamierzamy podnosić żadnych podatków, to absolutna nieprawda

Sztab Trzaskowskiego uruchomił stronę internetową, na której umieścił informację o tym, jakie podatki wzrosły w okresie pierwszej kadencji prezydenta Dudy (fot. Cezary Kowalski/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

Nie zamierzamy podnosić żadnych podatków, to absolutna nieprawda; obniżamy podatki – tak zastępca rzecznika PiS, członek sztabu wyborczego Andrzeja Dudy Radosław Fogiel, odpowiedział w Polskim Radiu 24 na pytania kandydata KO Rafała Trzaskowskiego o podnoszenie podatków.

Rafał Trzaskowski znowu mija się z prawdą. Tym razem ws. kopciuchów

Rafał Trzaskowski stwierdził w TOK FM, że nie obiecywał warszawiakom likwidacji kopciuchów do 2020 roku. Nagrania jego wypowiedzi krążące w sieci...

zobacz więcej

Kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski w Kartuzach apelował do rządzących o informacje o stanie finansów państwa oraz o to, czy są planowane kolejne podwyżki podatków. Zadeklarował i zapowiedział, że jeśli zostanie prezydentem, to zawetuje wszystkie ustawy podatkowe, które podnosiłyby „obciążenia dla Polek i Polaków”. Sztab Trzaskowskiego uruchomił również stronę internetową podatkidudy.pl, na której umieścił informację o tym, jakie podatki wzrosły w okresie pierwszej kadencji prezydenta Dudy.

Zastępca rzecznika PiS i członek sztabu Dudy pytany, czy obóz rządzący planuje podniesienie jakiś podatków w najbliższym czasie, odparł, że jest to „fake news”.

– To jest absolutna nieprawda, jak określa się tego typu informacje popularne w internecie, jest to fake news. Przypomina się słynne wystąpienie poprzedniczki Rafała Trzaskowskiego jako kandydatki PO (Małgorzaty Kidawy-Błońskiej), która twierdziła, że rząd ukrywa chorych na koronawirusa – odpowiedział Fogiel.

– Nie zamierzamy podnosić żadnych podatków, co więcej, my je obniżamy – oświadczył.

Fogiel krytykował również rządy PO-PSL z lat 2007-15 za podnoszenie podatków. – Jeśli chodzi o podnoszenie podatków, to proszę bardzo, to jest dorobek partii pana Rafała Trzaskowskiego – podwyżka VAT, podwyżka składki rentowej, podatek od kopalin, likwidacja ulgi na internet, wzrost akcyzy na samochody, oskładkowanie umów – mówił zastępca rzecznika PiS.

źródło:

Zobacz więcej