RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Niedźwiedź zaatakował ludzi na szlaku. Został skazany na śmierć

Zwierzę zaatakowało spacerujących turystów na szlaku (fot. PAP/EPA/Jonas Ekstromer, zdjęcie ilustracyjne)

Władze północnych Włoch poszukują niedźwiedzia, który zaatakował dwie osoby podczas wędrówki. Zwierzę ma zostać zabite. Sprzeciwiają się temu obrońcy praw zwierząt oraz minister środowiska.

Bliskie spotkanie z niedźwiedziem. Nastolatek zachował spokój [WIDEO]

Do niespodziewanego spotkania 12-latka z niedźwiedziem doszło w niedzielę we włoskich Dolomitach. Zza krzaka nagle wyłoniło się ogromne zwierzę....

zobacz więcej

Do niebezpiecznej sytuacji doszło na szlaku. Spacerujący 59-letni ojciec i 28-letni syn chcieli zdobyć szczyt Monte Peller. W pewnym momencie na ich drodze stanął niedźwiedź.

Agresywne zwierzę rzuciło się na 28-latka i ugryzło go w nogę. Aby umożliwić ucieczkę synowi, ojciec rzucił się na grzbiet niedźwiedzia. Czyn ten się opłacił, gdyż zwierzę uciekło w głąb lasu.

Poszkodowani w wyniku ataku niedźwiedzia mężczyźni trafili do szpitala. Obrażenia nie okazały się groźne.

Gubernator Trentino Maurizio Fugatti podpisał rozkaz schwytania i zabicia niedźwiedzia. Według włoskiego krajowego instytutu ochrony środowiska i badań naukowych niedźwiedzie atakujące ludzi muszą zostać poddane eutanazji.

Decyzji sprzeciwiają się obrońcy zwierząt, którzy wystosowali decyzję w tej sprawie. Podpisało się pod nią ponad 20 tys. osób. Przeciwny zabijaniu zwierzęcia jest również włoski minister środowiska, który uważa, że niedźwiedź mógł być samicą, która chroniła swoje młode.

źródło:
Zobacz więcej