Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Potentat branży biopaliw Grzegorz Ś. ponownie zatrzymany przez CBA

Chodzi o szkody w wysokości ok. 96 milionów złotych (fot. CBA)

Funkcjonariusze CBA zatrzymali dwie osoby, w tym Grzegorza Ś. – byłego prezesa Bartimpeksu – w związku ze śledztwem dotyczącym z działalnością grupy kapitałowej, w skład której wchodzą m.in. spółki z branży biopaliw oraz spirytusowej.

Potentat branży biopaliw Grzegorz Ś. zatrzymany przez CBA

Agenci białostockiej delegatury CBA zatrzymali na Dolnym Śląsku i Mazowszu trzy osoby, związane z działalnością grupy kapitałowej, w skład której...

zobacz więcej

Fakt zatrzymania potwierdził nam rzecznik CBA Temistokles Brodowski. O sprawie poinformowała też Prokuratura Krajowa. Zatrzymania dokonali agenci Biura z delegatury w Białymstoku.

Jak wyjaśnia Brodowski, zatrzymania to kolejne działania w śledztwie dotyczącym „powstania szkody po stronie grupy kapitałowej poprzez wyprowadzenie składników majątkowych, w tym mienia ruchomego, nieruchomości, papierów wartościowych oraz praw majątkowych wielkiej wartości”. Wstępne szacunki wskazują na powstanie w związku z tym procederem co najmniej 96 mln zł szkody.

Wśród zatrzymanych osób ponownie znalazł się prezes zarządu całej grupy kapitałowej Grzegorz Ś. Do pierwszego zatrzymania doszło w sierpniu ubiegłego roku. Mężczyzna wówczas usłyszał zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą oraz nadużycia udzielonych uprawnień, a przez to wyrządzenia szkody wielkich rozmiarów w majątku polskiej grupy kapitałowej.

Decyzją sądu zastosowano wobec niego tymczasowe aresztowanie, które w marcu zmieniono na poręczenie majątkowe w kwocie trzech mln złotych oraz zakaz kontaktowania się z pracownikami grupy kapitałowej. Obecnie usłyszy zarzuty m.in. nakłaniania do niszczenia dokumentów i posługiwania się fałszywymi dokumentami.

Drugą z zatrzymanych osób jest kobieta zasiadająca m.in. w radach nadzorczych dwóch spółek wchodzących w skład grupy kapitałowej. Zatrzymana usłyszy zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a także posługiwania się fałszywymi dokumentami.

źródło:
Zobacz więcej