Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Koronawirus w Warszawie i na Mazowszu. Raport 1.07 – dużo więcej ozdrowień niż infekcji

Z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem na Mazowszu hospitalizowanych jest 496 osób (fot. PAP/Leszek Szymański)

Odnotowano 21 nowych infekcji, zmarło dziewięciu kolejnych pacjentów – to najnowszy bilans epidemii koronawirusa na Mazowszu. Tak dużej liczby przypadków śmiertelnych nie odnotowano w stołecznym regionie od początku czerwca. W ostatnich godzinach znacznie więcej niż nowych infekcji potwierdzono ozdrowień wśród osób chorych na Covid-19.

Koronawirus. Angielskie miasto objęte blokadą

Liczące 350 tysięcy mieszkańców Leicester w środkowej Anglii, gdzie w ostatnich dniach szybko wzrasta liczba nowych zakażeń koronawirusem, zostaje...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Potwierdzone zachorowania na Covid-19 z ostatniej doby raportowania na Mazowszu to 21 osób, z czego ponad połowa w stolicy – 13. Liczba zakażonych nowym koronawirusem w województwie mazowieckim wzrosła tym samym do 5023, a w samej Warszawie – do 1622.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna informuje, że zmarło kolejnych dziewięć osób. To największy dobowy wzrost ofiar śmiertelnych od 10 czerwca. W ostatnich dniach dzienny wskaźnik zgonów nie przekraczał trzech.

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia (dane przekazane we wtorek), w skali kraju liczba zakażonych wzrosła do 34 393 osób. Od początku epidemii odnotowano 1463 przypadki śmiertelne (wzrost o 19 minionej doby).

„Pandemia koronawirusa tak naprawdę przyspiesza”

Pandemia COVID-19 nawet nie zbliża się jeszcze do końca – oświadczył szef Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus. – Choć...

zobacz więcej

Do tej pory na Mazowszu odnotowano łącznie 2 456 ozdrowieńców, co oznacza, że w środę kolejnych 30 osób pokonało Covid-19. To o blisko 50 proc. więcej, niż w tym samym czasie zakaziło się wirusem SARS-CoV-2.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie poinformowała, że kwarantanną domową objęto 19 862 osoby; nadzorem epidemiologicznym – 1741 osób.

Z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem w szpitalach na Mazowszu przebywa 496 pacjentów, z czego 104 trafiło do nich w ciągu ostatniej doby.

źródło:
Zobacz więcej