RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Hotel związany z The Beatles wystawiony na sprzedaż

Budynek pochodzi z drugiej połowy XIX wieku (fot. Wiki 3.0/Rodhullandemu)
Budynek pochodzi z drugiej połowy XIX wieku (fot. Wiki 3.0/Rodhullandemu)

Beatlesowski hotel przy słynnej ulicy Penny Lane w Liverpoolu jest na sprzedaż. Media informują, że jego wystrój nawiązuje do najsłynniejszej grupy rock and rollowej w historii oraz że ma okna wychodzące na rondo, przy którym po szkole spotykali się John Lennon i Paul McCartney.

Gitara Kurta Cobaina sprzedana za rekordowe 6 mln dolarów

Za rekordową sumę 6 milionów dolarów sprzedano na aukcji w Los Angeles gitarę Kurta Cobaina, legendarnego amerykańskiego wokalisty i gitarzysty,...

zobacz więcej

Na stronie firmy z branży nieruchomości, która organizuje aukcję, można przeczytać, że butikowy hotel w dzielnicy Mossley Hill ma trzy piętra, a na nich 17 pokoi z łazienkami, recepcję, kuchnię, strefę śniadaniową, sklepik, kotłownię. Ma też windę dla niepełnosprawnych (oraz specjalne toalety dla nich). Sprzedawany jest jako „w pełni umeblowany”.

Z ekspertyzy Sutton Kersh wynika, że można by go przerobić na bursę dla studentów. W tej sytuacji potencjalny dochód z wynajmu pokoi wyniósłby 110 tys. funtów rocznie (przy pełnym obłożeniu).

Penny Lane Hotel znajduje się na rogu Smithdown Road i Church Road, około 6 km od centrum Liverpoolu. Aukcja odbędzie się 16 lipca. W formie transmisji na żywo i licytacji zdalnej.Może się zdarzyć, że nie dojdzie nawet do aukcji. Kilka tygodni temu ogłoszono aukcję popularnej winiarni Penny Lane Wine Bar. Do transakcji doszło jednak przed rozpoczęciem licytacji. Nie ujawniono wtedy kwoty, za jaką bar został sprzedany, ani nazwiska jego nowego właściciela. Wiadomo tylko, że orientacyjna cena wynosiła 230 tys. funtów. Na stronie wspomnianej winiarni możemy przeczytać, że zostanie ponownie otwarta w najbliższą sobotę.

Penny Lane, przy której znajduje się hotel, słynie nie tylko z piosenki Beatlesów, nagranej w 1967 r. Ostatnio także z protestów na tle rasowym, gdy pojawiło się domniemanie, że jej patronem jest jeden z największych XVIII-wiecznych handlarzy niewolników, James Penny. Po czerwcowej dewastacji tabliczek z nazwą ulicy trudno uznać, że nadal jest to jedno z bardziej urokliwych miejsc w Liverpoolu. Być może dlatego cena, jaką spodziewają się uzyskać organizatorzy aukcji hotelu, uznawana jest na okazyjną: 750 tys. funtów, czyli około 3,6 mln zł.

źródło:

Zobacz więcej