Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Premier: Nie pozwolę, by miliony Polaków były wprowadzane w błąd

Premier Mateusz Morawiecki (fot. PAP/Wojtek Jargiło)

Kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski zaapelował do rządzących o poinformowanie o stanie finansów państwa oraz o tym, czy są planowane kolejne podwyżki podatków. „Nie pozwolę, by miliony Polaków były wprowadzane w błąd. Otóż oświadczam stanowczo, że nie tylko nie podnieśliśmy wielu podatków, ale wręcz je systematycznie obniżamy” – napisał na Faceooku premier Mateusz Morawiecki.

Kolejny plagiat Trzaskowskiego. Najpierw hasło wyborcze, teraz spot

Rafał Trzaskowski przedstawił najnowszy spot wyborczy, w którym jego wypowiedzi pokrywają się ze słowami zwykłych obywateli. Identyczna koncepcja...

zobacz więcej

Trzaskowski ocenił w Kartuzach, że rząd coś ukrywa, jeżeli chodzi o stan finansów w Polsce.

– Widzieliśmy jak bardzo rządzącym zależało na tym, żeby jak najszybciej przeprowadzić wybory dlatego, że powiększa się „dziura Morawieckiego”. Słyszymy również takie doniesienia, że sam rząd jest przekonany, że sobie nie radzi z sytuacją i że będzie miał problem, żeby sobie poradzić z sytuacją gospodarczą – podkreślił kandydat KO.

Według niego, podobno szykują się podwyżki wielu podatków.

– I stąd moja jasna zapowiedź, moja gwarancja weta podatkowego na podnoszenie wszystkich obciążeń dla Polek i Polaków – oświadczył Trzaskowski. Zaapelował też do rządzących, „żeby przestali ukrywać sytuację i dokładnie poinformowali, żeby prezydent Andrzej Duda dokładnie poinformował nas o tym, jaki jest stan finansów i czy nie są planowane kolejne podwyżki podatków”.

Do słów Trzaskowskiego odniósł się premier Morawiecki. „Przyznam, że byłem nimi mocno zdziwiony. To nie pierwszy raz, gdy przedstawiciele tej formacji mówią jedno, a robią drugie i przedstawiają »alternatywne fakty«” – napisał w mediach społecznościowych.

„Nie pozwolę, by miliony Polaków były wprowadzane w błąd. Otóż oświadczam stanowczo, że nie tylko nie podnieśliśmy wielu podatków, ale wręcz je systematycznie obniżamy” – zaznaczył. „W tym roku jedną z największych ulg dla przedsiębiorców była obniżka CIT-u do 9 procent. Już wkrótce czeka nas jeszcze bardziej rewolucyjna zmiana, czyli wprowadzenie »estońskiego CIT-u«. A przecież już jutro (w środę – przyp. red.) wchodzi w życie nowa matryca vatowska!” – napisał. Dodał, że w środę poinformuje o szczegółach.

źródło:
Zobacz więcej