Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Działacz „Solidarności”: Trzaskowski pomaga oprawcom naszych bohaterów

Rafał Trzaskowski bardziej, gdybyśmy sięgnęli, pomaga chyba oprawcom naszych bohaterów z przeszłości, czy również z okresu „Solidarności”, ponieważ panią, która jest zamieszana w sprawę śmierci ks. Blachnickiego, sowicie finansuje z pieniędzy m. st. Warszawy – powiedział w programie „O co chodzi” w TVP Info działacz „Solidarności” Andrzej Kołodziej. Nawiązał w ten sposób do fundacji byłej współpracownicy SB Jolanty Lange, która otrzymała od miasta prawie 2 mln dofinansowania.

Inwigilowała ks. Blachnickiego. Władze Warszawy dają pieniądze jej fundacji

Fundacja Jolanty Lange, która w latach PRL inwigilowała ks. Franciszka Blachnickiego, otrzymuje gigantyczne pieniądze od warszawskiego ratusza –...

zobacz więcej

Fundacja Jolanty Lange – wcześniej Gontarczyk – otrzymała od miasta stołecznego Warszawy 1, 85 mln zł. Fundacja zajmuje się m.in. promocją ideologii LGBT. Jolanta Gontarczyk była w przeszłości jedną z kluczowych osób, które współpracowały z komunistyczną bezpieką.

W latach 80. ścigał ją nawet kontrwywiad RFN. Skierowano ją do inwigilacji twórcy Ruchu Światło Życie, Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.

Gontarczyk miała być jedną z ostatnich osób, która widziała ks. Blachnickiego przed jego tajemniczą śmiercią. Śledztwo w jej sprawie zostało niedawno wznowione przez IPN.

źródło:
Zobacz więcej