RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Pokryta glonami foka, znajduje się w stanie agonii”. Minizoo zaniedbało zwierzęta [WIDEO]

Mimo złych warunków władze miejskie bronią zoo (fot. Facebook/AnimaNaturalis España)
Mimo złych warunków władze miejskie bronią zoo (fot. Facebook/AnimaNaturalis España)

Zaniedbane ssaki morskie i martwy słoń przykryty plastikowym workiem w minizoo Magdalena w hiszpańskim mieście Santander. W mediach społecznościowych pojawiły się skandaliczne nagrania pokazujące brak opieki nad zwierzętami, na które zareagowali internauci. Sprawą zajęli się działacze ochrony praw zwierząt.

Zatrzymał się tylko po to, aby przejechać psa. Policja odnalazła sprawcę [WIDEO]

Policjanci z komendy w Myślenicach zatrzymali mężczyznę, który potrącił na drodze psa. Na nagraniu ze zdarzenia widać, że kierowca najpierw...

zobacz więcej

Działacze organizacji AnimaNaturalis wewnątrz ZOO odkryli m.in. martwego słonia morskiego przykrytego plastikowym workiem, zaniedbane pingwiny oraz foki. Organizacja została poinformowana o zdarzeniu przez zmartwionych odwiedzających gości.

– Pokryta glonami foka, ewidentnie znajduje się już w stanie agonii i zwyczajnie powoli czeka na śmierć – Aïda Gascón z organizacji odniosła się do nagrania małej foczki, która przez sześć miesięcy po swych narodzinach, była trzymana w izolacji. Zaznaczyła, że takie zachowanie było dla zwierzęcia społecznego aktem okrucieństwa.

We współpracy z posłami partii socjalistycznych działacze organizacji ochrony praw zwierząt złożyli do rady miasta Santander wniosek o zamknięcie ZOO. Również zebrano 25 tysięcy podpisów w internecie w celu przeniesienia zwierząt do bardziej odpowiednich warunków. – Minizoo przestaje pełnić swą funkcje edukacyjną i turystyczną. Jego wpływ jest znacznie bardziej negatywny niż pozytywny – przekazał Daniel Fernandez, rzecznik socjalistów w radzie miasta. Z kolei rządząca w mieście centroprawicowa koalicja, zaprzecza konieczności zamknięcia ZOO.

– Zdjęcia te są wyrwane z kontekstu, a foka po prostu spała – stwierdziła burmistrz Gema Igual, która rządzi miastem. Mówiąc to nie wspomniała nawet o tym, że skóra ssaka była zarośnięta całkowicie glonami.

– Zdjęcia zmanipulowane są przez media społecznościowe – takie stwierdzenia padły od innych członków rządzącej koalicji.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej