Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Premier: jeżeli nie zagłosujemy na Andrzeja Dudę, to wszystko może upaść; uniknijmy paraliżu

Premier Mateusz Morawiecki (fot. PAP/Wojtek Jargiło)

Jeżeli nie pójdziemy do głosowania 12 lipca i nie zagłosujemy na prezydenta Andrzeja Dudę, to wszystko może upaść – mówił we wtorek w Janowie Lubelskim premier Mateusz Morawiecki. Idźmy i zagłosujmy – nie za kłótnią, nie za wojną na górze, uniknijmy paraliżu –przekonywał.

Duda odbił Konin Trzaskowskiemu. „Fenomenalny kontakt z ludźmi”

Andrzej Duda odebrał Konin kandydatowi KO na prezydenta. W 2015 roku większość konińskich wyborców poparła Bronisława Komorowskiego. Jednak w tym...

zobacz więcej

Szef rządu podczas spotkania z samorządowcami w Janowie Lubelskim zwrócił uwagę, że w tym powiecie frekwencja podczas pierwszej tury wyborów prezydenckich była największa. – Gratuluję tej mobilizacji. Taka mobilizacja jest nam potrzebna, bo człowiek do dobrego szybko się przyzwyczaja – mówił premier.

Przekonywał, że w czasach prezydentury Andrzeja Duda i rządów PiS udało się zreformować Polskę tak, „żeby zdanie Polaków było najważniejsze”.

– To wszystko jednak nie musi trwać. Jeżeli nie pójdziemy do głosowania 12 lipca, nie zagłosujemy na pana prezydenta, to wszystko może być odkręcone, wszystko może upaść – stwierdził Morawiecki.

Jak mówił, Rafał Trzaskowski to „krew z krwi, kość z kości Platformy Obywatelskiej”. – Odpowiada za podnoszenie podatków, podnoszenie podatku VAT przedłużone w 2014 r. kiedy on był w rządzie, podniesione przez Platformę Obywatelską – wyliczał premier.

Przypomniał także o obniżeniu przez obecny rząd podatku PIT, z którego skorzystało 24 mln Polaków. – Wiecie co powiedział pan Trzaskowski? Powiedział, że nie może być tak, że koszty złych reform ponosiły samorządy. Dla niego obniżenie podatku PIT dla wszystkich Polaków to były złe reformy – przypomniał premier.

Trzaskowski deklaruje, że będzie przeciw podwyżce podatków. „Rafał, nie kłam”

– To rząd Prawa i Sprawiedliwości i decyzje prezydenta Andrzeja Dudy powodują, że Polacy płacą mniejsze podatki w ciągu ostatnich kilku lat –...

zobacz więcej

– Drodzy wyborcy Prawa i Sprawiedliwości, drodzy wyborcy pana (Szymona – red.) Hołowni, pana (Władysława – red.) Kosiniaka-Kamysza, pana (Krzysztofa – red.) Bosaka. Pamiętajcie o tym – podkreślił.

Premier przypominał też o wsparciu dla seniorów, m.in. o wprowadzeniu 13. emerytury. Zaapelował do seniorów, by poszli do wyborów 12 lipca. – Epidemia już jest opanowana. Wybory odbywają się na całym świecie, w dużo gorszych warunkach. Nie ma się czego bać. Pójdźmy do tych wyborów i zagłosujmy na prezydenta Andrzeja Dudę – przekonywał.

Szef rządu podkreślił, że aby móc kontynuować dotychczasowe reformy, musi być dobra współpraca rządu z prezydentem. Jego zdaniem, jest ona możliwa tylko z Andrzejem Dudą.

– Prosimy wszystkich, którzy mają Polskę głęboko w sercu, którzy chcą rzeczywistość opierać na trwałym fundamencie tradycji, tożsamości, polskości i połączyć ją z nowoczesną gospodarką i twardą walką o nasze interesy w Brukseli, idźmy 12 lipca i zagłosujmy. Nie za kłótnią, nie za wojną na górze. Uniknijmy paraliżu apelował Morawiecki.

źródło:

Zobacz więcej